Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A koronavírus-járvány az élet szinte minden területére hatással van. Még arra is, ahogyan a szeretteinktől búcsút veszünk.
A BBC érdekes összeállítása szerint egyre többen vannak azok a családok, ahol a hagyományos temetkezés helyett valamilyen különleges módon búcsúznak elhunyt szeretteiktől. Ilyen például az Eternal Reefs nevű startup szolgáltatása is, amely a hamvakat környezetbarát betonkeverékhez adja, az így összeálló anyagból pedig mesterséges zátonyokat épít.
A kupolaszerű képződményekből ma már több mint kétezer található az Egyesült Államok keleti partján. A különleges eljárás a cég szerint a környezet iránti szeretetet is kifejezi.
A cikkben idézik az Eternal Reefs vezérigazgatóját, George Frankelt, aki állította, hogy a cég szolgáltatása egyre többeket vonz. Úgy vélte, hogy a világjárvány is hatással lehetett az ügyfeleikre, akikben ezáltal megváltozott valami.
Hasonlóan különleges temetést kínál az emberi komposztálóként ismert Recompose. A vállalat egy kissé morbid eljárás keretében termékeny földdé képes alakítani a holttesteket, méghozzá igen rövid időn belül.
A cég ehhez nem koporsót, hanem egy lezárt acélhengert használ, ebben helyezik végső nyugalomra a testet. A tárolóban különféle növényeket, köztük lucernát helyeznek el, de szalmát és faforgácsot is szórnak bele. A csőben a szén-dioxid, a nitrogén, az oxigén, a hő és a nedvesség szintjét is szabályozzák, hogy a mikrobák és a baktériumok kifejlődhessenek.
A cég szerint 30 nap elteltével a komposztálási folyamat befejeződik. A keletkező, mintegy három köbméter földet ezután eltávolítják a hengerből, majd néhány hétig még szárítják, levegőztetik. A végeredményt később egy Washingtoni állambeli erdős területen lehet elszórni, melynek gondozásában a fenntartó is segít.
A cikkben említik még a Tribucast nevű vállalkozást is, amely 2017 óta végez “filmes” temetéseket, de ma már élő közvetítéseket is vállalnak. Ez utóbbi ugyanúgy zajlik, mint a rendes szertartás, azzal a különbséggel, hogy a rokonság az interneten követi a ceremóniát. A Tribucast közlése szerint ma dupla akkora érdeklődés van a szolgáltatása iránt, mint korábban.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.