A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Hasznos is tud lenni a Facebook, ha kell. Még olyan helyzetekben is, amikor teljesen tanácstalan történészek szorulnak segítségre.
Franciaországi történészek egy Facebook-bejegyzés segítségével találtak rá egy első világháborúban elesett katona még élő rokonaira, miután a hagyományos kutakodás nem vezetett eredményre – írta a BBC.
A keresés egy padlódeszkák alatt felfedezett levélgyűjteménnyel kezdődött, melyet az észak-franciaországi Noeux-les Mines-ben találtak. Az 1916-ban íródott leveleket a liverpooli születésű William Swift tizedesnek címezték. A fiatal katona abban az évben érkezett Franciaországba, hogy a King's Own Royal Lancaster Regiment tagjaként a németek ellen harcoljon.
Swift részt vett az első világháború egyik legnagyobb és legvéresebb csatájaként elhíresült somme-i támadásban is. Az ütközet során a brit és francia szövetségesek a Somme folyó völgyében kísérelték meg áttörni az ellenséges német vonalakat. A tizedes szolgálata alatt több levelet is kapott aggódó családjától, többek közt édesanyjától. Ő arról írt, hogy hazavárja gyermekét. A fiatal túlélte az ütközetet, de egy évvel később, az arras-i csatában, mindössze 19 esztendősen elesett. Földi maradványai a franciaországi Tilloy-lez-Marchiennes temetőjében nyugszanak.
Miután történészek rábukkantak a kézzel írt levelekre, azok tartalma annyira megérintette őket, hogy elhatározták, megkeresik a katona leszármazottjait. A szakemberek hónapokon át kutattak, de hiába. A történészek egyike, a francia Memorial 14-18 múzeum munkatársa, Mathilde Bernardet úgy döntött, hogy a Facebookon is szerencsét próbál.
Bejegyzését több ezer megosztás után siker koronázta, és ezek révén végül a katona rokonait is beazonosították.
Bernardet elmondása szerint a kutatás kevesebb mint négy óráig tartott, hála annak a rengeteg megosztásnak, amit a bejegyzés generált. A történész azt reméli, hogy a Liverpoolban élő rokonok felkeresik hozzátartozójuk sírját, és leróják előtte tiszteletüket.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Freddie Mercury kezében sem állt ilyen hetykén a vasaló.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
„Jó hazafi harcoshoz” méltón tette közzé, hogy 100 százalékos magyar érettségit tett.
Közéjük Charles Leclerc fért be.