szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Japán Űrkutatási Hivatal, a JAXA egy különlegesebb Hold-misszióra készül 2022-ben.

Egy, a kialakításán változtatni képes robotot küld a Japán Űrkutatási Hivatal (JAXA) a Holdra – jelentette be a szervezet egy rövid közleményben. A missziót 2022-ben tervezik megvalósítani.

A robot attól alakváltó, hogy a Holdra tartó útja során gömb alakú lesz, az égitestre érve viszont henger formát vesz fel. Eközben egy kamera is kibújik majd a borításból.

JAXA, TOMY Company, Sony, Doshisha University

A szerkezet elsődleges célja, hogy információkat gyűjtsön a holdi felszínről, illetve arról: milyen feltételeknek kell teljesülnie ahhoz, hogy a szakemberek meg tudjanak építeni egy olyan járművet, ami a holdi körülmények közt is könnyen irányítható és több embert is képes szállítani.

A robotot azért küldik gömb alakban, mert így kisebb helyet foglal. A műszert egyébként egy sok szereplőből álló csapat fejleszti, melyben fontos feladat hárul például a Sony szakembereire is.

A kis eszközt a japán ispace juttatja a szomszédos égitestre.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Tech

Műholdakkal "lövi körül" a Holdat az Európai Unió

Hold körüli műholdak hálózatának kiépítését tervezi az Európai Űrügynökség (ESA), amely két vállalati konzorciumot bízott meg annak kidolgozásával, hogyan lehet telekommunikációs és navigációs szolgáltatásokat biztosítani a Holdra tartó missziók számára.