szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A magasabb rendszerkövetelmény csak egy, a Windows 11 esetében az sem mindegy, milyen processzor dolgozik a gépben.

A Windows 11 bejelentésekor a Microsoft azt is elárulta, hogy az új rendszer már magasabb követelményeket igényel, mint a most piacon lévő Windows 10. Ezek közé tartozik a kötelező 64 bites felszereltség, és a kétmagos, legalább 1 GHz-es processzor, továbbá a 4 GB RAM. Ilyen specifikációval az elmúlt években piacra dobott eszközök mindegyike rendelkezik,

ám egész más a helyzet akkor, ha a hivatalos támogatási listát nézzük.

Az inteles egységek közül ugyanis csak a nyolcadik generációhoz tartozó Core termékek számítanak hivatalosan támogatottnak, míg az AMD-s lapkák esetén a második generációs Ryzenek. Előbbiek 2017, utóbbiak 2018 óta vannak piacon. Hogy az ennél régebbi eszközök esetén mi a helyzet, egyelőre nem tudni. (A fenti linkekre kattintva egy hosszabb listát talál a támogatott egységekről. Ez alapján pedig könnyen kisakkozható, hogy saját eszközünk kompatibilis-e a szoftverrel vagy sem.)

Szintén hangos visszajelzést váltott ki a felhasználók részéről, hogy a Microsoft a TPM 2.0 nevű biztonsági (ko)processzort is alapkövetelményként tünteti fel a Windows 11 dobozán. A hivatalosan támogatott rendszereszközök ugyan rendelkeznek ezzel a kiegészítővel, ám elképzelhető, hogy esetükben manuálisan kell aktiválni, ami a nem hozzáértők számára kihívásnak bizonyulhat.

A Windows 11 a legfrissebb hírek szerint október 20-a környékén válhat elérhetővé.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!