Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A szintén tavaly februári 20,75 fokos sarkvidéki kánikuláról szóló jelentést viszont nem hitelesítette a Meteorológiai Világszervezet.
Megerősítette a Meteorológiai Világszervezet (WMO), hogy 18,3 Celsius-fokkal melegrekordot mértek tavaly februárban egy antarktiszi kutatóállomáson. Eszerint az Esperanza nevű argentin kutatóállomáson 2020. február 6-án napközben a hőmérséklet magasabbra emelkedett, mint bármikor a mérések 1961-es kezdete óta. A korábbi rekordmeleget 2015. március 24-én mérték 17,5 fokkal.
A világszervezet ugyanakkor nem hitelesítette a 20,75 Celsius-fokos hőmérsékleti rekordot, amelyet a Seymour-szigeten lévő brazil kutatóállomáson regisztrálták február 9-én. A WMO rámutatott, hogy a Seymour-szigeti kutatóállomás a permafroszt megfigyelésére szakosodott, amely nem rendelkezik kellően precíz eszközökkel a levegő hőmérsékletének mérésére.
Az Antarktiszi-félsziget a világ legjobban felmelegedő térségei közé tartozik, az elmúlt 50 évben csaknem három fokkal emelkedett az átlaghőmérséklet – állapította meg pénteki közleményében Petteri Taalas, a Meteorológiai Világszervezet főtitkára.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.