szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kevesebb mint öt másodperc alatt deríti ki egy speciális arcszkenner, ha valaki koronavírusos lenne. Ettől a héttől kezdve már használják is Abu-Dzabi nagyforgalmú létesítményeiben.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Nem kell vérvizsgálat, sem PCR-teszt, az EDE Kutatóintézet arcszkennere is megállapítja, ha valaki koronavírusos. Az arcszkennereket először bevásárlóközpontokban, repülőtereken próbálják ki Abu-Dzabiban. Az arcszkenner rendkívül hatékony, legalábbis ez derült ki a 20 ezer résztvevőt bevonó próbák során, ahol 90 százalékos hatékonyságot értek el.

The National News UAE/Khushnum Bhandari

Az eszköz kamerát és telefonos alkalmazást tartalmaz. Elektromágneses hullámok mérésével észleli a lehetséges Covid–19-fertőzést, ezek ugyanis akkor változnak, amikor a vírus RNS-részecskéi megjelennek az ember testében.

The National News UAE/Khushnum Bhandari

A leolvasót öt méteren belül helyezik el a vizsgált személytől. A készülék másodperceken belül elemzi az arcot, majd színkódos üzenetet küld a vizsgálatot végző személy okostelefonjára. A zöld azt jelenti, hogy az alany negatív, a piros érték pedig azt, hogy fertőzött. Ez utóbbi esetben az illetőt nem engedik belépni, és 24 órán belül PCR-tesztet kell csináltatnia. Az EDE szkennert más eszközökkel együtt használják, ideértve a termikus (hő) szkennereket is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!