Kitört a botrány a legójátéknak tűnő, de valójában igazi fegyver miatt

Az agresszióra alkalmas eszközök megformálásától régóta elhatárolódó dán játékgyártónak közleményben kellett elhatárolódnia a Culper Precision veszélyes újdonságától. A pisztoly megszólalásig olyan, mint egy legóból készült fegyver, de valójában nagyon is ártalmas eszközről van szó.

  • hvg.hu hvg.hu
Kitört a botrány a legójátéknak tűnő, de valójában igazi fegyver miatt

Színes kockák borítják azt a Glock 19-es típusú lőfegyvert, amely az amerikai Culper Precision legfrissebb gyártmánya, és amely miatt rövid időn belül óriási felháborodás alakult ki ezért. A „termék” ugyanis egy inkább veszélytelen gyerekjátéknak tűnik, holott az élet kioltására is alkalmas.

A BBC szerint a fegyvergyártó azt igyekszik hangsúlyozni az újdonsággal, hogy ha valaki felelősen tart fegyvert, akkor a használata bárki számára élvezetes tevékenység tud lenni. A fegyverek ellen kampányoló (főként amerikai) szervezetek ugyanakkor nem vették jó nevén, hogy egy játéknak látszó eszközt akarnak eladni. Azt is hangsúlyozták, hogy az Egyesült Államokban kifejezetten gyakoriak a gyerekeket érintő fegyverbalesetek.

A Block19 néven érkező lőfegyver szinte alig különbözik egy legójátéktól, így a dán játékgyártó se repesett az örömtől, amikor meglátta. A cég külön közleményben kérte a gyártót, hogy szüntesse be a kockaborítás használatát, mert az komoly félreértésekre adhat okot. Az újdonság azóta eltűnt a vállalat webshopjából, de nem egyértelmű, hogy ez a forgalmazás végét jelenti-e.

Az Egyesült Államokban törvény tiltja olyan gyerekjáték előállítását, amely pontosan úgy néz ki, mint egy valódi lőfegyver. Arról viszont nem rendelkezik a szabály, hogy fegyvergyártó nem készíthet játékra hasonlító valódi pisztolyt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?