szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Dél-Korea megengedte a helyi fejlesztőknek, hogy ne kelljen jutalékot fizetniük az alkamazásaik eladása után a két világvállalatnak.

Az elmúlt években az Apple és a Google is kapott egy-egy vizsgálatot a nyakába az alkalmazásboltok díjszabásait illetően. A cégeket trösztellenes vizsgálatnak vetették alá az Egyesült Államokban, az Európai Unióban és az Egyesült Királyságban is, Dél-Korea pedig már lépett is az ügyben.

A Quartz beszámolója szerint a távol-keleti ország elnöke, Mun Dzse In és pártja egy olyan törvényjavaslatot fogadott el, amely kimondja: a dél-koreai fejlesztőknek nem kell jutalékot fizetniük az alkalmazásaik miatt a két óriásnak, sőt, az alkalmazáson belüli tranzakciók után sem számíthatnak fel nekik díjat.

Meghátrált az Apple a fejlesztők csoportos keresete miatt

Az Apple felpuhítja az App Store-ra vonatkozó szabályait, hogy nagyobb rugalmasságot biztosítson a fejlesztők számára.

A fejlesztőknek általában 30 százalékos jutalékkal kell számolniuk, ám a kisebb fejlesztőknek csak 15 százalékos részesedést kell adniuk a bevételeikből. Az összesítések szerint a mobilalkalmazásokból származó bevételek 2020-ban 111 milliárd dollárt hoztak, amelynek jó része közvetlenül a Google-höz és az Apple-höz került.

Az Apple szerint a dél-koreai lépés hibás, az ugyanis a felhasználók számára alacsonyabb biztonságot jelent a fizetéseknél.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!