szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az iPhone 13 kameraszigetén más az optikák elrendezése, mint amit az iPhone 12-nél láthattunk. Hogy miért, arra két magyarázat is lehetséges.

Hosszas várakozás után az Apple a hét elején végre bemutatta az idei évre szánt iPhone-okat. Bár belsőre igen komoly előrelépés történt, külsőre nem sok különbség van az iPhone 12 és az iPhone 13 között. Egyet kivéve: a kamera elhelyezkedését.

Apple
Apple

A fenti képeken is jól látni, hogy míg az iPhone 12 kamerája a sziget bal oldalára került, addig a mostani modellben átlósan helyezkedik el a két optika.

A The Next Web szerint alapvetően két oka indoka az Apple-nek arra, hogy változtasson a dolgokon: egy műszaki és egy marketing cél is vezérelhette a vállalatot.

Előbbi választ valószínűleg a szenzoreltolásos optikai stabilizálásban kaphatjuk meg. Ezt a funkciót az Apple az iPhone 12 Próban mutatta be először, és egy olyan mechanizmust takar, ami a kamera szenzorát mozgatja, hogy a kézben tartott telefonnal is éles képet lehessen készíteni. A vállalat meg is mutatta, miként néz ez ki a gyakorlatban az iPhone 13-nál.

Az látszik, hogy a szenzor mozgását biztosító alkatrész meglehetősen nagy. Ezek alapján az iPhone 13-ba ezt már nem lehetett volna úgy beépíteni, hogy a lencsék közben egymás alatt helyezkednek el, így az átlós megoldás nemcsak elegáns, de szükséges megoldás is volt.

Emellett egy másik cél is vezérelhette az Apple-t: az, hogy jobban fogyjon az iPhone 13. Bár a mobil specifikációjában történt előrelépés, ettől még "kívülről" nem látszik, hogy valaki új telefont tart a kezében. Márpedig az emberekben benne van a késztetés, hogy ránézésre is látni lehessen, hogy nekik új mobiljuk van. A lap újságírója szerint ez már elég indok lehet arra, hogy az Apple változtasson.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!