szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az ENSZ mellett az Észak-Koreával szomszédos országokat is aggasztja a fegyver, amit Phenjan nemrég sikeresen tesztelt.

Ahogy arról korábban beszámoltunk, Észak-Korea nemrég sikeresen tesztelt több, nagy hatótávolságú, manőverező robotrepülőgépet. Az, hogy a teszt már önmagában fenyegetést jelent a környékbeli országokra, egyértelmű, a BBC pedig azt is megnézte, a külpolitikai szempontok mellett technológiai értelemében véve mit jelent az észak-koreai kísérlet.

Bár az ENSZ Biztonsági Tanácsa tiltja a ballisztikus rakéták tesztelését Észak-Korea számára, ez a tiltás nem vonatkozik a manőverező robotrepülőgépekre. Ennek oka, hogy előbbit fenyegetőbbnek tartja a szervezet, mert több és nagyobb erejű rakományt tudnak magukkal szállítani, jóval nagyobb a hatótávolságuk, és repülni is gyorsabban tudnak.

A manőverező robotrepülőgépek más szempontból ugyanakkor veszélyesebbek lehetnek. Ezek ugyanis az irányíthatóságuk miatt képesek irányt váltani, és a kilövési pontjukhoz képest más szögből megtámadni a célpontot. Magyarul kiszámíthatatlanabbak.

Vasútról indítható rakétarendszert tesztelt Észak-Korea

Phenjan a hétvégén nagy hatótávolságú manőverező robotrepülőgépeket is tesztelt.

Emellett további aggodalomra ad okot, hogy ezek alacsonyan szállnak, így csak a repülésük utolsó szakaszában lehet őket észlelni – akkor, amikor már nem lehet őket a levegőben megsemmisíteni.

Észak-Korea már korábban is tesztelt ilyen fegyvert, ám a BBC szerint a mostani jóval nagyobb hatótávolsággal bír, mint az eddigiek.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!