szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Frissítette egyes Galaxy telefonok felhasználói felületét a Samsung, hogy az eszközök alkalmazkodjanak a világjárvány alatt megváltozott telefonálási szokásokhoz.

Tudatosan vagy sem, mindenesetre másképp használjuk a telefonjainkat, mint a koronavírus-járvány előtti időkben. Erre figyelt fel a Samsung, és a tavalyi bezárkózások alatti telefonhasználatot alapul véve frissítette felhasználói felületét, és november közepén kiadta az Android 12-alapú a One UI 4-et. A szoftverfrissítés a Galaxy S21 sorozat valamennyi tagja számára elérhető.

„Megvizsgáltuk a már meglévő funkciókat annak fényében, hogy közülük melyeket használnak gyakrabban a világjárvány miatt, és elsősorban ezekre koncentráltunk” – magyarázta Hyesoon Sally Jeong, a Samsung alelnöke, a keretrendszer kutatási és fejlesztési részlegének vezetője a Cnetnek. A frissítés nagyrészt az olyan területek javítására összpontosít, mint az adatvédelem, a könnyű használat, a személyre szabás és a kommunikáció.

Samsung

A legnagyobb változás, ami a Samsung stratégiáját befolyásolta a One UI 4 tervezése során, a megnövekedett az okostelefon-használati idő volt. (A JAMA Pediatrics Journal című folyóiratban nemrégiben közzétett tanulmány megállapította, hogy a világjárvány idején megduplázódott a képernyő előtt töltött idő a tizenévesek körében, és a virtuális oktatást ebbe bele sem számolták.) Ennek megfelelően a Samsung a One UI 4-ben megjelenő látványbeli frissítésekkel igyekszik segíteni abban, hogy hosszabb időn át is könnyebben lehessen nézni az okostelefont. „Mivel megnövekedett a képernyő előtt töltött idő, a szem kényelme és a szem fáradásának csökkentése minden eddiginél fontosabbá vált" – mondta el a Cnetnek Hyun Kim, a Samsung felhasználói élményekkel foglalkozó csoportjának vezetője.

Az update során esztétikai változtatásokat hajtottak végre szoftverén, például csökkentették a színek számát a felhasználói felületen, illetve módosították a betűtípusok méretét és elrendezését. A Samsung együttműködött a Google-lel, hogy lehetővé váljon a képernyő korábbiaknál nagyobb mértékű elsötétítése, ha a környezeti viszonyok indokolnák ezt. A Samsung új hangulatjelpáros funkciójának (ami lehetővé teszi egyszerre két hangulatjel küldésé) hátterében pedig az áll, hogy 2020-ban egyre jobban támaszkodtunk a telefonjainkra a kommunikációban és a társasági életben.

A Samsung frissítés egy ugyancsak fontos funkciója a konferenciahívások közbeni hang- és képrögzítési lehetőség, amely kiegészítést a távoktatás ihlette. „Rájöttünk, hogy a felhasználóink​​esetleg hangot vagy videót szeretnének rögzíteni, miközben távolról beszélgetnek a tanáraikkal vagy a diákjaikkal" – mondta a Samsung alelnöke, rámutatva arra, hogy a tanároknak érdemes felvenni a hang- vagy videokonferenciát, hogy figyelemmel kísérjék a foglalkozásokat, illetve a diákok haladását a tananyag elsajátításában.

Bár a One UI 4 frissítés jelenleg a Samsung S21-es sorozatára korlátozódik, a dél-koreai óriás szerint „hamarosan” számos más eszközén is elérhető lesz, beleértve a régebbi Galaxy S, Galaxy Note és Galaxy A készülékeket, valamint a Samsung összehajtható készülékeit és persze a tabletjeit is.

Arra azért a Cnet is felhívja a figyelmet, hogy a Samsung szoftverfrissítése csak egy példa arra, hogy milyen hatást gyakorol a technológiai vállalatok termékeinek tervezésére és fejlesztésére a világjárvány. Ez a hatás az Apple iOS 15 szoftverében is jól tetten érhető. A frissítés egyik fő funkciója a SharePlay, amellyel egyszerűen lehet filmeket és tévét nézni, zenét hallgatni másokkal a FaceTime-on keresztül. Ez a funkció különösen hasznos lett volna a leállási időszakban, amikor sokan keresték a módját, hogy virtuális filmesteket tartsanak a Zoom segítségével.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!