Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
A Future Today Institute munkatársa úgy véli, 2030-ra már olyannyira elterjedt lesz az internet új korszakának is nevezett metaverzum, hogy az emberek jelentős része abba becsatlakozva éli majd az életét.
Néhány éven belül meghatározó platformmá nőheti ki magát a most még fejlesztés alatt álló metaverzum, a Facebook-féle virtuális világ – mondta a The New York Postnak a jövőkutatással foglalkozó Future Today Institute munkatársa. Melanie Subin úgy véli, a metaverzum lehet a következő nagy dobás, ami talán az internettel, de még az okostelefonokkal járó előnyöket is meghaladhatja.
A metaverzummal kapcsolatos terveket tavaly nyáron vázolta a Facebook (illetve most már a Meta) első embere, Mark Zuckerberg. Az alapító-vezérigazgató akkor úgy fogalmazott: nem az a kérdés, hogy a szolgáltatás milyen új funkciókat kínálhat majd a virtuálisvalóság-eszközök használóinak, hanem az, hogy mikor juthatnak el oda, amikor az elképzelések már valósággá váltak. Zuckerberg akkor egy ötéves átalakulási időszakról beszélt, a szakértő azonban úgy látja, erre kicsit többet kell majd várni. A fejlődés utána viszont felgyorsulhat,
és 2030-ra már elterjedt, tömegek által használt felület válhat belőle.
Melanie Subin úgy vélekedett, hogy a metaverzum nyújtotta lehetőségek túlmutatnak azon az egyszerű elképzelésen, hogy a platform csak kapcsolattársa lesz alkalmas. Szerinte sokan a munkahelyükre is ezzel az új eszközzel csatlakoznak majd be, többen pedig az unalmas hétköznapok világát fogják lecserélni a metaverzumban elérhető élményekre. Azt ugyanakkor a szakértő sem gondolja, hogy 2030-ra olyan fejlett lesz majd a technológia, amilyen például a Ready Player One című sci-fi regény világát is jellemezte.
És akkor most elmeséljük, milyen lesz 15 év múlva a Facebook
Mark Zuckerberg legújabb dobása egy olyan jövő felé mutat, amit nemrég még utópiaként olvashattunk a Ready Player One című könyvben. Virtuális kézfogás, otthonunkban ülve részt venni egy tanórán, új világ, új élet? Amit még most elképzelni sem tudunk, hamarosan megvalósulhat.
Az AR- és VR-készülékek terjedése azonban így is megállíthatatlannak tűnik – legalábbis erről beszélt a Futurism szerint Patrick Cozzi, a Cesium nevű startup vezérigazgatója. Szerinte ezek az eszközök idővel az okostelefonoknál is fontosabbak lesznek a felhasználóknak.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.