Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Tony Fadell egyelőre nem rajong a Meta óriáscég ötletéért, hogy a felhasználókat egy még összetettebb virtuális térbe terelje.
Az Apple híres zenelejátszójának, az iPodnak az alkotója arra figyelmeztetett, hogy a metaverzum nevű digitális világ még több trollt szabadíthat a felhasználókra, ezzel még nehézkesebbé téve az online kommunikációt – írta erről a BBC.
A metaverzum a Facebook-féle Meta óriáscég ötlete, ami arra szolgál, hogy az internetezők egy digitális térben éljenek, és ott is ismerkedjenek a másikkal. A felületre a virtuálisvalóság-eszközökkel lehet majd belépni. A funkciók egyelőre megszámlálhatatlannak tűnnek, és a lehetőségek között természetesen a hagyományos chatelés is megtalálható.
Az iPod-alkotó Tony Fadell viszont arra számít, hogy a technológia ilyen irányú fejlődése semmi jóval nem kecsegtet. Mindezt arra alapozta, hogy már ma is rengeteg eszköz van a kezünkben, amik személytelenné teszik a másikkal folytatott diskurzust. A metaverzum mindezt pedig tovább erősítheti – vagy még rosszabbá teheti.
Fadell szerint vissza kell térnünk egy korábbi állapotba, amikor még kevesebb készülék volt köztünk.
A metaverzum építése Mark Zuckerberg személyes álma is, így cége óriási összegeket költ a platform fejlesztésére. Egyes kollégák szerint a programozóból lett milliárdos ma már semmi másról nem hajlandó beszélni, csak erről a munkáról, ami többeket kifejezetten zavar.
Felejtse el, amit az internetről eddig tudott - jönnek a webhárom királyok
A húszas években fókuszba kerül a virtuális valóság. Amennyire izgalmas technológiai paradigmaváltást ígér, annyira fontos társadalmi, etikai kérdéseket vet fel, hogy mit tartanak majd szem előtt az építői.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.