Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Japán tudósok szerint örömkönnyekkel telik meg a kisállatok szeme, amikor újra találkoznak rég nem látott barátjukkal.
Japán kutatók összefüggést találtak a pozitív érzelmek és a könnyezés között a kutyáknál, írja a CNN. Ez az első olyan felfedezés, amely arról szól, hogy a kisállatok is hullatnak örömkönnyeket. A kutatásban résztvevő kutyákat hét órára választották el gazdáiktól, majd megmérték, van-e változás a könnytermelésükben, miután újra találkoztak. Az eredmények azt mutatták, hogy nem csupán 10 százalékkal több könny termelődött a húsz résztvevő állat szemében, hanem azt is, hogy ezt a reakciót csak a gazdával való találkozás váltotta ki, egyéb ismerős ember jelenléte nem.
A kutatók úgy vélik egy erre vonatkozó kísérlet alapján, hogy a jelenség hormonális eredetű, és egészen pontosan az az oxitocin felelős érte, amely az embereknél is kötődési hormonként funkcionál.
Arról azonban már kevesebbet tudni, pontosan milyen funkciót tölt be a jelenség: nincs bizonyíték, hogy a kutyák negatív érzelmek hatására is, az emberekhez hasonlóan, könnyeznének, ahogy arra sem, hogy a könnyezésnek van-e funkciója az állati közösségben. A kutatók arra tudnak gyanakodni, hogy a könnyes szemű kutyák erősebb érzelmi reakciót váltanak ki a gazdájukból: 74 embernek mutattak képeket könnyes és nem könnyes szemű kutyákról, előbbieket pedig a többség pozitívabb érzelmekkel fogadta.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.