Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Chrome böngészőt használ? Akkor van egy nagyon rossz hírünk, ami tíz magyarból hetet érint

Egy friss öszegzés szerint az idei évben a böngészők közül a Chrome-ban találták messze a legtöbb biztonsági rést.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Chrome böngészőt használ? Akkor van egy nagyon rossz hírünk, ami tíz magyarból hetet érint

A Google Chrome egyértelműen a világ legnépszerűbb böngészője, a StatCounter adatai szerint globálisan 65,7 százalékos globális piaci részesedéssel bír, a magyar felhasználók körében pedig 71,1 százalékon áll. A népszerűség azonban még nem vonja magával, hogy a program egyúttal a legbiztonságosabb is egyben. Sőt, a Chrome valójában az egyik legsebezhetőbb: egy friss jelentés rámutatott, hogy jóval több a probléma vele, mint bármelyik másikkal.

Az Atlas VPN elemzése szerint csak ebben az évben 303 sebezhetőséget találtak eddig a Chrome böngészőben, ezek közzül hat volt nulladik napi sebezhetőség. Ez olyan biztonsági rést jelent, amiről a hackerek már tudnak, a szoftver gyártója azonban még nem. A legutóbbit szeptemberben fedezték fel a kiberbiztonsági szakértők, ezért ha még nem a legfrissebb verzió fut a gépén, akkor mindenképpen tegye fel azt.

Ehhez nem kell mást tenni, mint a menüből kiválasztani a Súgót, azon belül is A Google Chrome névjegye opciót, a többi pedig már magától értetődik.

[Mit töltsek le, melyik most a leghatásosabb vírusirtó Windowsra?]

Az összehasonlítás szerint 2022. január 1-je és október 5-e között a Mozilla Firefoxnál 117 biztonsági rést tártak fel a szakemberek. A Microsoft Edge-nél ez 103, míg a Safarinál 26. A lista alapján úgy tűnik, hiába használják kevesen a Safarit, annak fejlesztői jóval nagyobb figyelmet fordítanak arra, hogy a böngésző biztonságos legyen.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?