Az eltelt évek alatt a billentyűzetek is sokat fejlődtek. Megjelentek a csendesebb, de strapabíró változatok, és olyanok is vannak már, amiket célzottan videójátékosoknak fejlesztenek. Akadnak ugyanakkor radikálisnak tűnő ötletek is, és ezt a kategóriát próbálja bővíteni a Google saját megoldása, a Gboard Stick Version is.
Ez a klaviatúra nem a szokásos elrendezésű: a gombok mindegyike egymás után, vonalban következik, így az egész olyan, mintha egy óriási vonalzót használna az ember. A termék egyébként a Google japán részlegének munkája – de ők sem veszik komolyan.
A billentyűzet ennek megfelelően sohasem kerül majd forgalomba (legalábbis a Google által nem), de a cég gondoskodott róla, hogy aki szimpatizál vele, az elkészíthesse magának. Ehhez a Github oldalán található tervrajzokat érdemes átböngészni. A megjegyzések szerint – szúrta ki az Ars Technica – a klaviatúrát 3D-nyomtatással lehet előállítani. Egyébként pedig QWERTY vagy ASCII-kódos elrendezéssel is használható, akár ketten egyszerre:
Google Japan
A Google tréfásan azt is megjegyezte, hogy ez a kialakítás kényelmesebb lesz azok számára, akiknek zsúfolt a munkaasztala. Más kérdés, hogy a 1,6 méteres hosszúság miatt sok asztalról le fog lógni.
A hatalomnak az a legnagyobb csábítása, hogy azt gondolod, mindent megtehetsz. A kontroll meg azt jelenti, hogy nem tehetsz meg mindent – mondja Szikora János, aki megrendezte Térey János verses drámáját, A Nibelung-lakóparkot a székesfehérvári Vörösmarty Színházban.
Hollywood új generációjának legnevesebb színészeivel készült, de csak csöppnyi porfelhőt kavart a Vágtázó lovakról. Pedig ha nem is leszünk tőle vidámabbak, érdemes tenni vele egy próbát. Kritika.