Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A Foxconn legnagyobb gyárában – ahol az iPhone-ok készülnek – a munkások összecsaptak a biztonsági őrökkel, mert a cég által ígért bónusz kifizetését a vállalat 2023-ra tolta át.
Egyre súlyosabb a helyzet a Foxconn csengcsoui gyárában, Kínában. A cég legnagyobb üzemében – ahol az iPhone-okat szerelik össze – október végén tört ki a koronavírus-járvány, ami miatt azt jósolták a szakértők, hogy 30 százalékkal eshet a termelés. Mivel Kína a koronavírus kapcsán a zéró politikát követi, elrendelték a gyár a gyár zártláncú működését, amire több alkalmazott is „szökéssel” reagált.
Emiatt nem sokkal később az Apple is kénytelen volt megerősíteni a kapacitáscsökkentést, a vállalat pedig már bónuszt is felajánlott annak, aki hajlandó beállni iPhone-t gyártani. A helyzet azonban ezzel nem oldódott meg, néhány napja ugyanis tüntetés robbant ki a gyárban, a dolgozók pedig a biztonsági őrökkel is összecsaptak.
A cég ezért most újabb módon próbálja meg enyhíteni a kialakult helyzetet: pénzel. A The Verge azt írja, a Foxconn 1400 dollárt, vagyis nagyjából 555 ezer forintot ajánlott fel a dolgozóknak, hogy hagyják abba a tüntetést, és menjenek haza. Ez nagyjából a munkások 1-2 havi bérét jelenti.
Akkora a baj, hogy már bónuszt is ajánlanak annak, aki hajlandó beállni iPhone-t gyártani
Manapság már eltérően állnak az országok a Covid-járványhoz, Kína mindenesetre a zéró politikát követi. Ez váratlan módon épp az Apple-nek, illetve közvetlen partnerének a Foxconn-nak tett be, ráadásul a legrosszabbkor, az ünnepi szezon idején. A Foxconn-nak ezért lépnie kellett, azonban kérdés, elég lesz-e az elképzelése.
Az Apple partnere állítólag szerdán tett ajánlatot. 1120 dollár azért jár, ha beszüntetik a demonstrációt, további 280 pedig azért, ha buszra szállnak és hazamennek.
A lap azt írja, miután a dolgozók korábban szökni kezdtek a gyárból, a cég új munkásokat toborzott, és állítólag 100 ezer jelentkező akadt. Ők 30 nap után 420, majd újabb 30 nap után ismét 420 dollárt kapnak – ez nagyjából 324 ezer forint.
A tiltakozás akkor robbant ki, amikor kiderült, hogy az első bónusz kifizetésére márciusban, a másodikra pedig májusban kerülhet sor. A Foxconn azt mondja, a kifizetések dátumának módosítása tévedés volt.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.