szerző:
Tetszett a cikk?

Mutatunk három új okostelefont, melyek azoknak készültek, akik nem tudnak/akarnak sok százezer forintot fizetni egy új mobilért. A legfrissebb Redmi Note-ok nem kerülnek sokba, de vajon mit nyújtanak cserébe?

A Xiaomi 10 évvel ezelőtt dobta piacra első igazán elérhető árú Redmi mobilját, és a Redmi 2019 óta már külön életet élő almárkaként tevékenykedik.

A nem túl rózsás gazdasági helyzet miatt mostanság egyre komolyabb igény mutatkozik a relatíve olcsó okostelefonok iránt. Ennek megfelelően a Redmi termékei is egész jól fogynak, pláne akkor, amikor az egykoron jó áron kínált Xiaomi készülékekért ma már adott esetben 400-500 ezer forintot meghaladó összeget kell fizetni.

Jelen tesztalanyaink a 90-190 ezer forintos ársávban mozognak, és máris vázoljuk, hogy pontosan mire képesek a gyakorlatban.

László Ferenc

Redmi Note 12 4G

A tavalyi felhozatal egyik legjobb ár/érték aránnyal rendelkező modellje volt a 80 ezer forintos Redmi Note 11, melynek utódja a nemrégiben 10 ezer forinttal magasabb áron ndebütált Redmi Note 12.

A műanyag készülékház ellenére egész jó minőségérzet és az IP53-as cseppállóság nem változott, azonban a kijelző 6,43-ról 6,67 colra nőtt, a frissítési sebesség pedig 90-ről 120 Hz-re ugrott. Az AMOLED panelre egyetlen rossz szavunk sem lehet, a képminőség várakozáson felüli.

László Ferenc

A chipset kicsit modernebb lett, méréseink szerint mintegy 5-15 százalékkal nőtt a sebessége, azonban kár, hogy nálunk csak a legszerényebb képességű, 4/128 GB-os verzióban kapható a készülék, noha a világpiacon 6-8 GB RAM-mal is elérhető a Note 12.

Szerencsére adott a microSD bővíthetőség, ezenkívül a változatlanul 5000-es aksi által biztosított, akár 1,5 napot meghaladó üzemidőre sem lehet panasz. A 33 W-os töltőfej 70 perc alatt tudja feltölteni a teljesen lemerült aksit. Kedves gesztus, hogy a többi Redmihez hasonlóan nemcsak a töltőt kapjuk meg alapáron, hanem egy átlátszó szilikontok is jár ajándékba.

László Ferenc

A jack dugalj nem rossz dolog, ellenben kár, hogy a felső hangszórót ezúttal kispórolták, így a sztereó elődjénél egyértelműen gyengébben muzsikál a 12-es Redmi Note. A 13 megapixeles szelfikamera hozza a kötelezőt, mint ahogy az 50/8/2 megapixeles hátsó kameraszett is az ebben a kategóriában elvárható szinten mozog.

Az 5G-s verzióért nem feltétlenül éri meg kifizetni a 30 ezer forintos felárat, ebben az eltérő chipsetes modellben egyébként "csak" 48 megapixeles a főkamera.

László Ferenc

Redmi Note 12 Pro 5G

A 155 ezer forintos áron jegyzett középső delikvens anyaghasználat terén ugyanazt a szintet hozza, mint olcsóbb testvére, és bár a kijelzője is ugyanakkora, a vékonyabb alsó káva miatt maga a telefon kicsit kisebb méretű.

A szintén IP53-as védettséget élvező Note 12 Pro már remek sztereó kihangosítással szolgál, és a Dolby Atmos mellett Dolby Vision támogatást is kapunk, így például a Netflix tartalmak kiváló minőségben fogyaszthatók. Kár, hogy a microSD slotról le kell mondanunk – a RAM 6, a flashmemória 128 GB kapacitású.

László Ferenc

Az 5G támogatású MediaTek Dimensity 1080 egy korrekt középpályás chipset, teljesítmény fronton 60-100 százalékos többletet kapunk a Pro jelölés nélküli alapmodellhez képest. Az alkalmazások jó sebességgel futnak és a többfeladatos munkavégzésre sem lehet panasz, de a legkomolyabb játékok grafikáját adott esetben kicsit le kell butítani.

Az 50/8/2 megapixeles hátsó kameraszett első blikkre nagyon hasonló a Note 12-ben lévőhöz, azonban fontos fegyvertény, hogy a főkamera optikai képstabilizátoros, ami rossz fényviszonyok esetén komoly előnyt jelent. Nem elhanyagolható szempont továbbá, hogy ez a Redmi már nemcsak Full HD, hanem 4K videókat is képes rögzíteni.

Az 5000-es aksi a nagyobb fogyasztás miatt néhány órával szerényebb üzemidőt biztosít, mint az olcsóbb alapmodell esetében, cserébe viszont 67 Watal is tölthető. 15 perc alatt akár 50 százalékra tölthető a lemerült telep, a teljes töltés időszükséglete mintegy háromnegyed óra.

László Ferenc

Redmi Note 12 Pro+ 5G

A triumvirátus legdrágább, konkrétan 190 ezer forintos delikvensének aduászának a 200 megapixeles főkamera ígérkezik. A Xiaomi elsőként tavaly ősszel dobott piacra ekkora felbontású mobilt, a 340 ezer forintos 12T Prót, melyben azonban egy fejlettebb, nagyobb szenzoros 200 megapixeles modul rejtőzik.

László Ferenc
László Ferenc

A + jelzés nélküli modellnél kicsit vaskosabb, ducibb kivitelű Redmi Note 12 Pro+ alaphelyzetben 12,5 megapixeles felvételeket készít a legjobb képminőség elérésre érdekében. Optimális fényviszonyok mellett érdemes lehet átváltani a kicsit több finom részlettel szolgáló 50 megapixeles üzemmódra, a 200 megapixeles felvételek viszont kevés hozzáadott értéket képviselnek, leginkább csak pazarlóan sok helyet foglalnak a nem bővíthető, cserébe viszont 256 GB-os memóriában.

A 11 Pro+-hoz képest nem a 108-ról 200 megapixelre nőtt felbontás, hanem az OIS megjelenése jelenti a fontosabb, hasznosabb változást.

0,6x
László Ferenc
1x
László Ferenc
2x digitális zoom
László Ferenc
László Ferenc
László Ferenc
László Ferenc
A 2 megapixeles makró kamera ilyen képet lő
László Ferenc

A 8 GB RAM társaságát élvező Dimensity 1080 ebben a készülékben is korrekt produkciót ad elő, de azért megjegyzendő, hogy a csúcskategóriás Xiaomik adott esetben 50-200 százalékkal gyorsabbak.

A kijelző ezúttal is 6,67 colos és a többi Redmihez hasonlóan csak 10 másodperces korlátozott készenléti AOD funkcióval bír. A kijelző felemeléssel és dupla koppintással is felébreszthető, a mesterséges intelligenciára épülő arcfelismerés és az oldalsó ujjlenyomat-szenzor tapasztalataink szerint gyorsan és egész megbízhatóan teszi a dolgát.

Az akkumulátor ugyan 4500-ról 5000 mAh-sra hízott, az üzemidő azonban picit így is csökkent. Vezeték nélküli töltés nincs, ellenben a 120 W-os vezetékes töltő lehengerlő módon körülbelül 20 perc alatt teljesen feltölti a lemerült aksit.

László Ferenc

Konklúzió

Bár itt-ott némi visszalépésnek is tanúi lehetünk, a Redmi 2023-as Note modelljei alapvetően jó irányba fejlődtek. Amennyiben választanunk kellene, mi jó eséllyel az arany középutas Note 12 Próra voksolnánk, mely remek ár/érték arány mellett biztosít kiegyensúlyozottan jó produkciót.

A 100 ezer forint alá bekúszó Note 12 érdekessége, hogy a három új készülék közül egyedüliként futtat kapásból Android 13-at, melyre egyébként ugyanaz a MIUI 14 felhasználói felület van ráhúzva, mint a jelenleg még csak Android 12-vel rendelkező drágább testvérmodellekre.

A Note 12 Pro+ nem is annyira 200 megapixeles kamerája, sokkal inkább több memóriája által biztosított jobb időtállósága és szupergyors töltője révén hagyott nyomokat bennünk.

A csúcs Redmire nem sok panaszunk lehet, mindenesetre vásárlás előtt érdemes lehet néhány pillantást vetni az olyan ütőképes riválisokra, mint például a házon belüli Poco F4, a Realme GT2 vagy a Samsung Galaxy A54.

László Ferenc

A többi tesztünket itt találja. Ha rendszeresen szeretne értesülni róluk, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!