szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Kínai mérnökök állítólag olyan fegyvert fejlesztette, ami a mágneses erő segítségével mozdít meg bizonyos tárgyakat úgy, hogy nem kell hozzájuk nyúlni.

Kínai tudósok egy olyan eszköz fejlesztésén dolgoznak, amely közvetlen érintkezés nélkül képes mozgatni dolgokat – írta meg a South China Morning Post. A lap szerint az eszköz plazmagyűrűk segítségével képes ezt megtenni. Olyan célokra használhatják majd, mint a műholdak pályájának módosítása, de azokat fenyegető, vagy más objektumok eltérítésére is alkalmas lehet.

A kínai Nemzeti Védelmi Egyetem kutatói szerint a tárgyak távolról történő mozgatása lehetséges a mágneses erők manipulálásával. Az ötlet nem újdonság, ám ahogy az Interesting Engineering is megjegyzi: a mágneses erők alkalmazása eddig egyszer sem bizonyult hatékonynak.

A Systems Engineering and Electronics című tudományos folyóiratban közzétett tanulmányban azonban a kutatók azt írják, a fegyverük 1 kilométeres hatótávolsággal már működik.

Csang Jüanven, a kutatás egyik vezetője szerint a prototípust fejlesztése és tesztelése már zajlik. A szerkezet aktiválás után néhány perccel már használható, és arra is képes, hogy kisebb tárgyakat maga felé húzzon.

National University of Defence Technology

A fegyver lelke egy olyan pisztoly, amely forró, elektronokkal teli, nagy energiájú gázhullámokat képes létrehozni. Ezek a plazmagyűrűk töltött részecskéket (ionokat és elektronokat) tartalmaznak, amelyek szabadon mozoghatnak az elektromos és mágneses mezők hatására. A plazmagyűrű kisülése mágneses teret hoz létre, ami áramot indukál a plazmában. Ez viszont olyan mágneses teret hoz létre, amely ellentétes a kezdeti térrel.

Ez a folyamat addig tart, amíg a mágneses erővonalak be nem fagynak a plazmában, lehetővé téve, hogy a mágneses erőt a plazmagyűrű távolra vetítse ki.

Áttörést ért el a lézerfegyver hűtésében Kína, állítja: most már végtelen ideig lehet lőni vele

A kínai Nemzeti Védelmi Egyetem mérnökei szerint olyan megoldást sikerült találni a lézerfegyverek hűtésére, ami által sokkal hatékonyabban működtethetők az eszközök.

A kutatók azt állítják, hogy a prototípus másodpercenként nyolc plazmagyűrűt képes kilőni 10 000 m/s sebességgel. Úgy vélik, az űrben jól lehetne használni a technológiát, ami kiválthatná az ott dolgozó robotkarokat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!