Dimenziót ugrik San Franciscóban a tömegközlekedés, csak hát nagyon furcsa, hogy honnan
„Katasztrofális meghibásodástól” tart San Francisco városa a floppy-lemezekre támaszkodó közlekedésirányítás miatt, ezért leváltják. Ez azonban sem gyors, sem pedig olcsó nem lesz.
hvg.hu
Fontos technológiai forradalom előtt áll a San Franciscó-i tömegközlekedési vállalat (San Francisco Municipal Transportation Agency / SFMTA): száműzik a floppy-lemezeket a vonatvezérlésből.
A város kötöttpályás tömegközlekedése ugyanis még mindig a kőkorszaki adathordozóra támaszkodik, mondta Jeffrey Tumlin, a közlekedési társaság igazgatója az ABC 7-nek.
Elmondása szerint a rendszer jelenleg rendben működik, de ahogy telnek az évek, úgy nő az adatvesztés kockázata is. „Egy bizonyos ponton katasztrofális meghibásodás fog bekövetkezni” – jegyezte meg.
A közlekedési társaság a vonatok automatikus vezérlőrendszerét bízza a floppy-alapú technológiára, így érthető, miért nem szeretnék megvárni, míg beadja a kulcsot a mai szemmel kőkorszaki technológia.
A rendszereket 26 éve, 1998-ban telepítették, amikor a floppy-lemezek még elterjedtnek számítottak. Az SFMTA egyik, vonatvezérléssel foglalkozó szakembere azt is elmondta az ABC 7-nek, hogy ekkoriban még nem voltak merevlemezek, de ez egyszerűen nem igaz: már jóval 1998 előtt is léteztek HDD-k.
Ami azonban biztos, hogy az elmúlt 26 évben minden reggel egy floppy-lemezről táplálták be az adatokat a rendszerekbe, voltaképpen közölve a vonatokkal, hogyan kéne üzemelniük.
A digitális fejlettségéről ismert Japán mindeddig egy csomó adminisztratív feladatban megkövetelte a minden szempontból őskövületnek számító floppyk használatát, ennek azonban most vége.
Az átállás ráadásul szintén nem lesz egyszerű: a floppyk száműzése egy évtizedet is igénybe vehet, és több százmillió dollárba kerülhet Jeffrey Tumlin szavai szerint.
Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.