Amikor két legenda találkozik: az Apple Tetris-klónt csinált az iPodra, és most valaki megtalálta a sosem kiadott játékot (videó)
Sosem kiadott Tetris-kópiát talált egy youtuber egy olyan iPodon, mely – abban a formában – sosem került piacra, lévén egy tesztverzió volt.
hvg.hu
Az iPod egykoron az Apple egyik legfontosabb terméke volt; a zenelejátszó valóságos forradalmat indított a walkman- és a discman-korszak után, majd 20 évvel később végleg eltemette a cég. Az okostelefonok és egyéb okoseszközök mellett már szükségtelenné vált.
Hiába szűnt már meg a termékkategória évekkel ezelőtt, még most is kiderülnek róla érdekességek. Mint például az, hogy az Apple komolyan foglalkozott azzal, hogy elérhetővé tegye a saját Tetris-klónját is az iPodon.
Egy AppleDemoYT nevű youtuber ugyanis állítja: a birtokába került a harmadik generációs iPod egyik prototípusa, melyen a Tetris klónja fut, Stacker néven.
A szóban forgó iPod egy kereskedelmi forgalomba sosem került, A1023-es verziószámú eszköz, mely a fejlesztési fázis nagyjából középső szakaszánál kerülhetett ki a tesztelőkhöz, vagy nyomkodhatták az Apple mérnökei. A zenelejátszón az iPodOS 2.0 előzetes kiadása futott.
A monokróm (nem színes) kijelzőn mozgó kockákat érintőkijelző híján az iPod vezérlőgombjaival lehetett irányítani, és pontosan úgy működött a játék, mint az igazi Tetris.
Ráadásul nem is ez volt az egyetlen játék az iPodon, a Brick nevű, szintén retro cím, valamint a Solitaire kártyajáték is rajta van – ezek később ténylegesen meg is érkeztek a végleges eszközre.
Az Engadget megjegyzi: a későbbi iPodok végül megkapták a Tetrist, de nem klón, hanem hivatalos formában. Az Apple tehát fontolgatta, hogy lemásolja a játékot, de végül azon az iPodon már semmilyen formában nem jelent meg.
Az iPod nem az „ilyen pofás, olyan divatjamúlt” rövidítése, de a szókapcsolat jól összefoglalja az ikonikus zenelejátszó sikerének titka mellett azt is, miért döntött úgy az Apple két évtized után, hogy leállítja a forgalmazását.
A modernebb iPodok ugyanakkor már egy sor játékot tartalmaztak, a Bejeweled, a Mini Golf, a Mahjong, Zuma, a Cubis 2 és a Pac-Man egyaránt elérhetőek voltak – nem is beszélve az iPod Touchról, ami egy telefonálási képességektől mentesített iPhone volt. Az App Store révén azonban gyakorlatilag bármit telepíteni lehetett rá.
Egy ambíciózus igazgató és a lelkes, jól felkészült tantestület bárhol alkalmazható, példaértékű iskolai modellt dolgozott ki és vezetett be Tarnabodon. Riport.
A miniszter beszélt Tiborcz Ferrarijáról, a Pride sikertelenségéről és arról, hogy miért napolták el az ellehetetlenítési törvényjavaslat megszavazását.