Orosz hackerek hatoltak be a TeamViewer rendszereibe, nem tudni, mekkora lehet a baj
A belső hálózatát ért kibertámadásról adott hírt a TeamViewer, de állítólag a felhasználók adatai nem voltak veszélyben. Pedig egy igen érzékeny szolgáltatást üzemeltetnek.
HVG
Megerősítette a számítógépek távoli elérésére használt szoftver, a TeamViewer fejlesztője, hogy kibertámadás érte a vállalati hálózatukat – írja a TechCrunch.
A német központú cég a témában kiadott közleményében az orosz hírszerzéshez köthető hackercsoportokat, az APT29-et, valamint a Midnight Blizzardot vádolta a támadással, mely június 26-án kezdődhetett.
A TeamViewer elmondása szerint időközben megfékezte a támadást, és állítja: el van különítve a belső hálózatuk az ügyfeleket kiszolgáló rendszerektől, és nincs is bizonyíték arra, hogy a támadók hozzáfértek volna a vásárlói adatokhoz, vagy valamelyik terméküket kiszolgáló infrastruktúrához.
A TechCrunch kérdéseket küldött a vállalatnak, például azzal kapcsolatban, hogy vannak-e olyan technológiai lehetőségeik – például naplók –, melyekből kideríthető, milyen adatokhoz fértek hozzá a támadók. Választ azonban nem kaptak.
Továbbra is fejfájást okoznak a Microsoftnak az orosz kormányzati hátterű Midnight Blizzard hackercsoport által indított támadások.
A TeamViewer elleni támadás azért is aggasztó, mert ezzel a szoftverrel távoli számítógépeket lehet elérni, és azokat saját monitoron keresztül irányítani úgy, mintha ott lenne előttünk – akár a világ túlsó végéről is. Főként céges környezetben használatos, de ugyanúgy elterjedt eszköze a távoli segítségnyújtásban otthoni környezetben is. Egy ilyen rendszert ért esetleges támadás súlyos következményekkel járhatna.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.