szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Hét évre nő a Samsung okostévék szoftvertámogatása, így ennyi ideig szinte biztosan nem kell majd azon aggódni, hogy mikor állnak le az egyes funkciók a készülékeken.

Egyre több az okoseszköz a háztartásokban, ami a legtöbb esetben könnyebbséget hoz az emberek életébe – de néha bosszúságot is. Utóbbit leginkább talán azért, mert az egyes okos készülékek szoftveres támogatása gyorsan véget ér, így egyre kevésbé lesznek használhatók, miközben egyébként hardveresen még hibátlanok.

Ilyenek az okostévék is: hogy hány évig támogatott egy-egy készülék, az gyártónként (és típusonként) is eltér sok esetben, de jellemzően néhány év, ami lehet, hogy csak kettő. Ez pedig azzal járhat, hogy sok esetben igen gyorsan el lehet búcsúzni az egyes streamingszolgáltatók alkalmazásaitól is.

A Samsung az okostelefonok után a tévéknél is elhozza a hétéves támogatást, valamennyi új – és 2023-ban kiadott – készülék „legalább hét évig” fog operációsrendszer-frissítéseket kapni, ezt a Business Korea szúrta ki.

Samsung telefonja van? Ha szerepel ezen a listán, örülhet

Sorra érkezik a Samsung Galaxy készülékekre a legújabb, augusztusi szoftverfrissítés. Kritikus hibát is javít, sőt új funkciót is hoz.

A Samsung jelenleg a világ vezető tévégyártója, de az Omdia adatai szerint a cég piaci részesedése a 2023 első negyedévében mért 20,3 százalékról 2024 első negyedévére 18,8 százalékra olvadt, miközben a kínai rivális TCL-é 9,8-ról 11,6 százalékra nőtt. (Az LG 11,8 százalék körül stagnál.)

Az Ars Technika megjegyzi: a piaci verseny annyira kiélezett (főleg a kínai kihívók miatt), hogy a dél-koreai kormány már állítólag arra kérte a két hazai céget (a Samsungot és az LG-t), hogy működjenek együtt a versenyképességük megőrzése érdekében. Ennek eredménye lehet, hogy a Samsung már árul az LG által gyártott OLED-panellel szerelt tévéket.

Ami a frissítéseket illeti, a Samsung nem adott ki konkrét listát azokról a modellekről, amelyek hét évig lesznek támogatottak. A hírekből az Ars Technika szerint az olvasható ki, hogy az AI-funkciókat tartalmazó tévékre vonatkozik majd, de ma már egyre több ilyen készülék kerül piacra, így szinte minden okostévében van valamilyen MI-funkció.

A lépés mindenképpen örvendetes, így ugyanis tovább lehetnek használhatók a készülékek úgy, hogy nem kell azon aggódni, mikor állnak le az egyes funkciók végleg – adott esetben egy néhány éves készüléken is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

* * * Lakástámogatás meglévő és vállalt gyermekek után

A lakástámogatási rendszer egyik legfontosabb eleme a Családi Otthonteremtési Kedvezmény (CSOK). Az igénylők lakáscéljuk megvalósításához 600 ezer és 10 millió forint közötti összeget kaphatnak meglévő és vállalt gyermekük után. A Bankmonitor CSOK kalkulátorával a támogatási jogosultság könnyen ellenőrizhető, de azt is meg lehet tudni, hogy igényelhető-e a támogatáshoz kapcsolódó kedvezményes CSOK-hitel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!