Potenciális bizonyítékokat törölt az OpenAI az ellene zajló perben – véletlenül
Már hetek óta dolgoztak a The New York Times és a Daily News ügyvédei, valamint szakemberei a ChatGPT képzési adatainak kutatásával, hogy bizonyítékokat gyűjtsenek az OpenAI ellen, de a cég véletlenül törölte az összes munkájukat.
A per részeként az OpenAI beleegyezett, hogy a kiadók ügyvédei – valamint az általuk felbérelt szakértők – átfésüljék a nyelvi modellek képzési adatait, bizonyítékok után kutatva. November 1. óta már több mint 150 órát töltöttek az adatok átkutatásával, majd jött egy váratlan fordulat.
Egy, a bírósághoz benyújtott levél szerint ugyanis az OpenAI mérnökei november 14-én véletlenül törölték a kiadók összes keresési adatát az egyik, számukra létrehozott virtuális gépen – írja a TechCrunch.
A jelek szerint tehát hiába töltöttek hosszú időt a szakemberek a ChatGPT képzési adataiból származó adatok összegyűjtésével, az OpenAI mindenestől törölte őket, állításuk szerint véletlenül. A cég megpróbálta helyreállítani az adatokat, részben sikerrel – ám mivel a mappaszerkezet és a fájlnevek is elvesztek, a helyreállított adatok nem használhatók fel bizonyítékként.
Mesterséges intelligenciával kísérletezik a The New York Times a szerkesztőségi munkában. A nagy múltú amerikai lap kifejezetten erre a feladatra felállított csapata azt fogja vizsgálni, miként lehet bevetni a mesterséges intelligenciát (MK) a szerkesztőségi munkában.
A szakemberek kezdhetik újra, nulláról, kukába dobva rengeteg munkaórát. A felperesek ügyvédje ugyanakkor megjegyezte, nincs okuk azt feltételezni, hogy szándékos volt a törlés.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.