Hét év után otthagyja a Metát az egyik legfontosabb embere
Nick Clegg hamarosan végleg elköszön a Metától, a cég globális ügyekért felelős alelnöki pozícióját Joel Kaplan, a volt amerikai elnök, George Bush egyik beosztottja veszi majd át.
HVG
Hét év után otthagyja a Metát Nick Clegg egykori brit miniszterelnök-helyettes, aki az elmúlt években a cég globális ügyekért felelős alelnökeként dolgozott. Ez az egyik legfontosabb pozíció a cégnél, ugyanis a képviselője az, aki próbálja áthidalni a politika és a technológiai vállalat közti szakadékot. A döntését az X-en és a Threadsen közzétett bejegyzésében jelentette be, ezekben pedig azt írta, ez a megfelelő alkalom arra, hogy továbblépjen.
Clegget Joel Kaplan váltja, aki korábban George W. Bush amerikai elnöknek is dolgozott a Fehér Házban. Az időzítés valószínűleg nem véletlen, hamarosan ugyanis beiktatják Donald Trumpot, az Egyesült Államok újonnan megválasztott elnökét.
Clegg 2018-ban csatlakozott a Metához. Akkor a Facebook a Cambridge Analytica-botrány után igyekezett javítani a renoméján, majd 2022-ben léptették elő a vezetői pozícióba, ekkortól kezdve pedig már közvetlenül Mark Zuckerbergnek kellett jelentenie.
Amiatt, hogy egyre több a közösségi médiában is az mesterséges intelligenciával generált kép és videó, a Meta bevezet több olyan funkciót, amely segít a felhasználóknak abban, hogy azonosíthassák ezeket. Magyarul: tudják, hogy mikor nem valódi, amit látnak.
Az egykori politikus fontos szerepet játszott a Meta legvitatottabb döntéseinek meghozatalában: ilyen volt például az, hogy a politikusoknál nem alkalmazzák a tényellenőrzést, valamint Donald Trump fiókjának letiltásával és feloldásával kapcsolatban is ő kommunikált.
Clegg most még hivatalosan a cégnél dolgozik, néhány hónapig segíti majd Kaplan munkáját. Hogy hol folytatja tovább, egyelőre nem tudni – írja az Engadget.
Nem az Amazon-alapító Jeff Bezos múlt heti esküvője volt az első celebesemény Velencében, de még egyik sem váltott ki ekkora tiltakozást. A közel 50 millió dolláros nászünnep a mérhetetlen pazarláson túl a társadalmi érzéketlenség jelképévé is vált.