5 perc alatt megmondja a L'Oréal gépe, hogyan reagálhat a bőre a kozmetikumokra
A CES 2025 kiállításon mutatta be a L’Oréal a koreai NanoEntekkel közös fejlesztését, ami nagy segítség lehet a kozmetikai termékek használóinak. A piacra lépésre azonban egyelőre várni kell.
HVG
Kezdetét vette Las Vegasban az év egyik legnagyobb technológiai eseménye, a CES 2025 kiállítás. A Samsung már be is mutatott néhányizgalmas fejlesztést, és hasonlóan tett a szépségiparból ismert L’Oréal is. A cég egy új készülékkel, a Cell BioPrinttel rukkolt elő, ami a vállalat állítása szerint biokémiai elemzést végez a bőrön, hogy megmondja a felhasználónak, miként lehetne azt fiatalosabbá tenni.
A globális vállalat a koreai NanoEntek nevű startuppal kötött együttműködési megállapodást, ami egy speciális elemzőrendszert fejleszt. Ennek eredményeként a felhasználónak nincs más dolga, mint egy mintavevő csíkot ragasztani az arcára, majd azt az elkészített oldatba helyezni. A készülék emellett egy rövid kérdőívet is kitöltet a felhasználóval, valamint képeket készít az arcáról. Az egész folyamat nagyjából 5 percet vesz igénybe, és ide kattintva érhető el róla egy videó.
A L’Oréal két új megoldást mutatott be, melyek mozgásukban korlátozott embereknek segít sminkelni. A HAPTA egy kézben tartható „kézben tartó” precíz applikátor, a L’Oréal Brow Magic pedig egy elektronikus sminknyomtató, amely másodpercek alatt személyre szabott szemöldököt fest fel az arcra.
Guive Balooch, a L’Oréal képviselője az Engadnetnek elmondta, a tesztcsíkot az állkapocsnál kell felhelyezni, az elemzés eredményét pedig nem befolyásolja, ha az arcon van egy kis fényvédő.
Az elemzés végén a gép tanácsokat adhat a bőrápolásra. Az eszköz sugallhatja, hogy milyen jól reagálhat a bőr bizonyos összetevőkre, például a retinolra, és előre jelezheti a lehetséges kozmetikai problémákat, például a sötét foltok megjelenését vagy a pórusok kitágulását, mielőtt azok láthatóvá válnának.
A lap megjegyzi: a megoldás hasznosnak tűnik, ugyanakkor a vállalat nem hivatkozott egyetlen lektorált tudományos publikációra sem a működésével kapcsolatban. Igaz, egyelőre nem is dobja azt piacra a L’Oréal: 2025-ben még csak néhány ázsiai üzletben kezdik meg a gép tesztelését.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.