szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Valamiért úgy érezte az Apple, hogy kispórolja a legolcsóbb iPhone-ból az egyik fontos, kiegészítők rögzítésére is alkalmas technológiát, ami már fél évtizede része valamennyi fősorozatú iPhone-szériának.

Szerdán bemutatta az alapjaiban megújult, belépőszintű iPhone-ját az Apple, melyet immáron nem is SE-nek, hanem 16e-nek hívnak.

Amellett, hogy tényleg az utolsó csavarig átszabták, és végre modern házba költöztették, egy kisebb zavar is keletkezett a forgalomban lévő iPhone-ok terén: van, amiben jobb a drágább iPhone 15, és van, amiben rosszabb. (Érdekes módon hardveresen sokkal jobb az új 16e, az A18 chip és a 8 GB RAM miatt is, így az olcsóbb mobil az, ami futtatni tudja az Apple Intelligence nevű MI-funkciócsomagot.)

Hiába azonban a modern készülékház, van valami, ami érthetetlen módon kimaradt a 16e-ből: az Apple évekkel ezelőtt bevezetett mágneses töltő-rögzítőmegoldása, a MagSafe. Már az iPhone 12, azaz 2020 óta része valamennyi új iPhone-szériának, és az Apple valamiért nem érezte úgy, hogy az immáron modern házba költöző 16e-be is beszerelje – szúrta ki a MacRumors. Pedig a mágnes miatt kiegészítők rögzítésére is remek (irattartókat is árul a cég hozzá), de természetesen a stabilan rögzülő vezeték nélküli töltőknél a leghasznosabb; még így rögzülő power bankokat is kapni, ami rendkívül kényelmes.

MagSafe töltő egy iPhone 12 készüléken
Apple

Magyarázat természetesen nincs arra, hogy mégis miért hiányzik ez a fél évtizede bemutatott technológia egy 300 ezer forintról induló mobilból. A 15 wattos MagSafe-töltés így ugrott, csak hagyományos Qi-töltés adott, az is legfeljebb 7,5 watton. Ami nagyon kevés, több óra lehet így feltölteni a 16e-t.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!