Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A Nobel-díjas magyar tudós arról írt, hogy megtapasztalta, milyen a háború sújtotta Ukrajnában élni.
„Ha csak rövid időt is töltöttünk Ukrajnában, és lehetőségünk volt beszélgetni az ottani emberekkel, ráébredtünk, hogy Európa határán vagyunk. A szólásszabadság és a demokratikus elvek tiszteletben tartása az egyik oldalon, a felvilágosodás minden értékének elutasítása a másikon” – olvasható abban a beszámolóban, amit Krausz Ferenc Nobel-díjas magyar és Serge Haroche francia fizikus írt alá.
A két tudós március első hetében volt két napot Ukrajnában, ahol előadásokat tartottak, és részt vett a kijevi és a harkivi nemzeti egyetemek bombabunkerében tartott panelbeszélgetéseken. Meglátogatták a lerombolt egyetemi épületeket, egy föld alatti iskolát a frontvonal közelében, valamint a kijevi Ohmatgyit gyermekkórházat, amelyet tavaly egy orosz rakétacsapás rongált meg. A Science4people nonprofit segélyszervezet hivatalos oldalán azt írták, hogy a kutatók úgy érezték, a frontvonal az európai szabadság bástyája.
„Ha ezt a bástyát nem biztosítják, ha Oroszországot nem kényszerítik arra, hogy egy tisztességes és végrehajtható, komoly biztonsági garanciákat tartalmazó békemegállapodással a határain belül maradjon, akkor nem lesz szabadság Ukrajna számára, és nem lesz tartós béke Európában” – olvasható a beszámolójukban.
Arról is írtak, hogy megtapasztalták, milyen a pszichológiai nyomás, a rakéta- és dróntámadások, a mobilokra érkező riasztások, amiben az ukránok három éve élnek.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.