Az Apple majdnem napra pontosan hat évvel ezelőtt, 2019 márciusában jelentette be, hogy Apple Card néven saját hitelkártyát dob piacra. Nemrég azonban komoly változás állt be, ami a szolgáltatás jövőjét is veszélyeztetheti. A kártya mögött álló kibocsátó, a Goldman Sachs ugyanis jelezte, kiszáll a fogyasztói hitelezésből, és a jövőben nem kínál ilyesmit a portfoliójában. Emiatt a nagy pénzügyi cégek, mint például a JPMorgan Chase és a Synchrony Financial hónapok óta azért küzdenek, hogy átvehessék a kibocsátó szerepét.
A versenyben ott van a Visa is, ami igen komoly ajánlattal állt elő: 100 millió dollárt – kb. 37,1 milliárd forint – ajánlott az Apple-nek az üzletért cserébe – írja a The Wall Street Journal. A lap úgy tudja, a színfalak mögött valóban ádáz küzdelem folyik, a Visa és az American Express például megpróbálta kiszorítani az üzletből a Mastercardot.
A beszámoló szerint a vállalat először egy hálózatot választ majd az Apple Card számára, majd utána választja ki a bankot, ami a Goldman Sachs helyébe léphet. Ez a szolgáltatás biztosítja az adatok áramlását a fogyasztó kártyáját kibocsátó bank, valamint a kereskedő bankja között. Ez az, amire ajánlatot tett a Visa.
Hasonló törekvése van az American Expressnek is, azzal a különbséggel, hogy a cég egyszerre lenne felelős az adatok továbbításáért és lenne a kibocsátó bank is.
A pénzügyi szolgáltatók azért folytatnak ilyen kemény harcot az Apple kegyeiért, mert a technológiai vállalat szolgáltatását az évek során egyre több ember kezdte el használni a napi pénzügyei menedzselésére. A nagy bankok és piaci szereplők mindig is óvakodtak az Apple terveitől, és kettős módon közeledtek a vállalathoz. Egyfelől lépéseket tettek annak érdekében, hogy megakadályozzák a technológiai óriás nagyobb betörését a fogyasztói pénzügyek piacára, ugyanakkor közel is akartak kerülni a vállalathoz. A mostani kiválasztott várhatóan közel marad majd az Apple-höz.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.