szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Az Adobe a jövőben minden termékéhez készítene egy mesterségesintelligencia-ügynököt, és azt is megmutatta, ezeknek milyen szerepet szán.

A mesterséges intelligencia népszerűségének felfutását látva néhány éve az Adobe is elkezdte beépíteni az MI-t a szolgáltatásaiba. Ez komoly segítség a felhasználók számára, így ugyanis lerövidíthető a fotók vagy videók szerkesztésére fordított idő. A vállalat tovább vinné ezt a vonalat, és a jövőben minden szoftverébe beépítené az MI-ügynököt.

Az Adobe szerint a megoldás célja, hogy „nagyobb irányítást biztosítson a felhasználóknak a munkájukban”, és több időt biztosítson nekik a kreatív feladatok elvégzéséhez. A cég szoftverekre lebontva mutatta meg, mit is jelent ez pontosan.

Az Acrobat AI Assistant már elérhető az Adobe PDF-kezelőjében, de a jövőben további megoldások jelennek majd meg itt. A cég hamarosan lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy egyéni MI-ügynököket hozzanak létre, amelyekhez meghatározott szerepköröket lehet hozzárendelni. Ilyen lehet például egy értékesítési vagy épp egy oktatási asszisztens.

Az Adobe Express esetében egy olyan megoldáson dolgozik a vállalat, ami „kreatív partnerként működik a tartalomgyártási folyamat minden szakaszában”. Ennek köszönhetően egyszerű parancsokkal lehet majd változtatni például egy plakát kinézetét.

Beárazta az Adobe a mesterséges intelligenciát, ezentúl fizetni kell a Firefly használatáért

Az Adobe kétféle árazást kínál az egyedi felhasználóknak a Firefly nevű mestetrségesintelligencia-eszközéhez, a kettő között pedig a létrehozható videók száma jelenti a legnagyobb különbséget.

A Photoshopban az ügynök nemcsak kontextusalapú javaslatokat tud felkínálni a fénykép szerkesztése közben, hanem egyetlen kattintással műveleteket is végezhet. Ilyen például a kép hátterének elmosása, a felvétel világosítása vagy épp az emberek eltüntetése a képről. Emellett arra is lehetőség lesz, hogy a mesterséges intelligenciát betanítsák a felhasználók a folyamatosan ismétlődő feladatok elvégzésére. Ilyen lehet mondjuk a vízjelezés vagy akár a maszkolás is.

Természetesen a Premier Pro sem maradhat ki a sorból. A videószerkesztő szoftveréhez az Adobe olyan ügynököket dolgoz ki, amelyek megértik, hogy milyen médiatípussal kell dolgozniuk, a segítségével pedig az egyszerű vágási feladatok is elvégezhetők. Emellett segíthet a felvétel színezésében, a sound designban és más hasonló feladatokban is.

A cég egyelőre csak a víziót mutatta meg, hogy milyen eszközökre lehet számítani a jövőben, a vállalat azonban minden bizonnyal hamarosan be is mutathatja majd ezeket a szolgáltatásokat.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!