szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Kissé megmosolyogtató a weboldalak általános módszere az életkor ellenőrzésére: a felhasználónak kell nyilatkoznia arról, hogy elmúlt ennyi vagy annyi éves. A Discord viszont egy olyan eljárást tesztel, amit elég nehéz lesz átverni.

Korábban elsősorban a játékosok találkozóhelye volt a Discord ingyenes közösségi platform, mára viszont már rengetegen, körülbelül 200 millióan használják üzenetküldésre, hang- és videohívásokra, csoportos beszélgetésekre. A Discordon előkerülő témák igen színesek, és kényes tartalmak is vannak ezek között. Több ország online biztonsági törvényei viszont előírják az ilyesfajta tartalmak hozzáférhetetlenné tételét a kiskorúak számára, azonban ennek a megoldása – épp az ellenőrizhetőség hiánya miatt – nem is olyan egyszerű.

A Discord most – hangsúlyozottan kísérletképpen – megköveteli a 13 év alattiaktól az Egyesült Királyságban és Ausztráliában, hogy arcvizsgálattal igazolják az életkorukat, mielőtt hozzáférnének az érzékeny tartalmakhoz: számítógépes vagy okostelefonos webkamerán keresztül szkenneljék be az arcukat, vagy töltsék fel igazolványuk fényképét életkoruk megerősítésére.

Az arcvizsgálat akkor lép életbe, amikor a felhasználó megpróbálja feloldani az érzékenyként megjelölt tartalom letiltását vagy elmosódását, vagy megpróbál hozzáférni a korhatáros beállításokhoz. Ha nem igazolja az életkorát, akkor a továbblépés előtt felszólítást kap erre. Minderről bővebb információt közöl a platform az új ellenőrzési eljárást leíró támogatási oldalán.

Discord

A Discord külön is megerősítette, hogy nem tárolja az életkor ellenőrzéséhez használt információkat. Az arcszkennelések az eszközön maradnak, nem gyűjtik őket, az igazolványfeltöltéseket pedig az ellenőrzés befejezése után törlik.

A Discord szerint ez egy „egyszeri folyamat”, és csak azokra a felhasználókra vonatkoznak, akik korábban nem igazolták életkorukat. A közösségi platform egyébként nagyon bízik az arcszkennelő eszköz pontosságában, azonban így is előfordulhat tévedés. A helytelenül ellenőrzött felhasználók ezért újra megpróbálhatják az eljárást, vagy manuális felülvizsgálatot kérhetnek, illetve a tévesen kitiltottak fellebezhetnek a döntés ellen. Az egyelőre nem világos, hogy meddig tart ez a teszt, és hogy később alkalmazzák-e majd más régiókban is.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!