Rengeteg YouTube-fiókra került lakat az év első három hónapjában, de van magyarázat a dologra.
HVG
Közreadta legújabb jelentését a Google fenyegetéselemző csoportja (TAG), mely a 2025 első negyedévében észlelt, valamint felszámolt, koordinált befolyásolási kampányokról értekezik.
A friss jelentés szerint a Google TAG három hónap leforgása alatt 23 267 YouTube-fiókot számolt fel.
Mint a Neowin hozzáfűzi, a TAG Bulletin egy negyedévenként megjelenő jelentés, amit a Google oszt meg évek óta, hogy informálja a közvéleményt a platformjait (Google News/Ads, YouTube stb.) kihasználó rosszindulatú szereplőkről. A jelentés betekintést nyújt a geopolitikai konfliktusok, választások és regionális feszültségek narratíváinak terjesztésére törekvő online befolyásolási kísérletek világába.
Újfajta reklámelhelyezési gyakorlat jön a YouTube-ra, a létező legbosszantóbb pillanatban fogják félbeszakítani a tartalmat.
A most felszámolt YouTube-csatornák számos országhoz voltak kapcsolhatók, de Kína kiemelkedik: az első negyedévben összesen 15 800, Kínához köthető csatornát számolt fel a Google. Emellett Azerbajdzsánhoz, Oroszországhoz, Németországhoz, Nigériához és Romániához köthető csatornákra is lesújtott a Google radírja – ami januárban volt a legaktívabb, akkor 14 600 csatornát törölt. (Februárban több mint 4000, márciusban pedig bő 4600 csatornára került lakat.)
Egyúttal a Google számos domain megjelenését is blokkolta a News hírszolgáltatásában, mert az elemzéseik szerint összehangolt befolyásolási kísérletekkel lehetett összefüggésbe hozni őket.
Kiszámíthatatlan és katasztrofális következményekkel járhat a Közel-Keleten, de akár globálisan is, hogy az USA vasárnap hajnalban megtámadott három iráni nukleáris objektumot, először vetve be a bunkerromboló bombákat. Izrael örülhet, jobb esetben a konfliktus lezárulhat, de az iráni rezsimváltás nem valószínű. Rossz esetben a háború elhúzódhat és kiszélesedhet, attól függően, hogy mit lép a jelentősen meggyengült Irán.