Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Megannyi amerikai szankció és több mint négy év után ismét a Huawei a legnépszerűbb telefongyártó Kínában.
Hat negyedévnyi folyamatos bővülés után csökkentek a mobileladások Kínában: a 2025-ös második negyedévben 69 millió új telefont értékesítettek, ami éves szinten 4 százalékos mérséklődést jelent.
A legnépszerűbb márkák eladásai mind zuhantak, de nagyon különböző mértékben. Ennek köszönhetően a csupán 3,4 százalékos visszaesés fordulópontot jelentett a Huaweinek. A korábban világviszonylatban is az első-második helyre erősödő vállalatot az első Trump-kormányzat szankciói vetették vissza, miután elvették az igazán fejlett chiptechnológia, az 5G és a Google Play-szolgáltatások használati jogát. A Huawei azóta sokat dolgozott a hátrányok lefaragásán, ennek az egyik eredménye például az, hogy 2023-ról 2024-re 22 százalékkal növelte bevételeit a vállalat. Ez mobilos fronton akkor még csak a második helyre volt elég, ám az idei második negyedévben eladott 12,5 millió készülékükkel visszaszerezték az első helyet a kínai piacon.
A második helyen a 11,9 milliós Vivo áll (–10,1%), a harmadik pedig a 10,7 milliós Oppo (–5%).
A legnépszerűbb gyártók listáján csak a Xiaomi tudott erősödni az elmúlt egy évben, ám ez a 3,4 százalékos bővülés is csak 10,4 millió eladott telefonra és a negyedik helyre volt elég. Az ötödik az 1,3 százalékos csökkenést felmutató Apple, 9,6 millió eladott iPhone-nal.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.