Több százmillió Windowsnál ketyeg az óra, és most kiderült egy fontos dátum
A Windows 10 támogatása ugyan véget ér, de nem minden szoftver kezét engedi még el a Microsoft: a Word, Excel és a többi irodai program egészen sok haladékot kap, így lesz idő az átállásra.
HVG
Már csak pár hónap van hátra a Windows 10 támogatásának befejezéséig. A 2015-ben megjelent operációs rendszerhez 2025. október 14-én fut be az utolsó frissítés, utána vége a dalnak – kivéve, ha fizet, vagy ismeri a kiskapukat. Azonban ezek is csak egy év haladékot adnak, szóval a Windows 10 lassan tényleg végleg elbúcsúzik.
Bár korábban még úgy volt, hogy a fenti dátummal az Office-programok (Word, Excel stb.) támogatása is véget ér a rendszeren, később a Microsoft meggondolta magát, és közölte: az irodai programok még egy ideig biztosan támogatottak maradnak. De hogy pontosan meddig, az nem volt ismert – eddig.
Mint a Neowin kiszúrta, szinte napra pontosan három extra évet kapnak a Microsoft 365-alkalmazások, ami egészen kegyes a cégtől: 2028. október 10-én fut majd be a legutolsó frissítés a Windows 10-es eszközök irodai programjaira. A hivatalos magyarázat szerint ezzel az átállást kívánják segíteni, természetesen a Windows 11-re.
A 2024 végi, szokatlan mozgolódás után erőre kapott a Windows 11, és végre legyűrte a hamarosan búcsúzó Windows 10-et. Így áll most a rendszerek piaci részesedése.
A frissítések a szokott csatornákon érkeznek majd. A kiskapukkal – vagy fizetéssel – a lakossági felhasználók egy extra évet nyerhetnek legfeljebb, tehát még ennek letelte után is két éven át érkeznek majd frissítések a Wordhöz és a hasonló programokhoz – igaz, egy nem támogatott operációs rendszer használata igen kockázatos. A vállalati ügyfelek októbertől számítva három évet nyerhetnek Windows-fronton, de esetükben nincsenek kiskapuk, csak a pénztárca kinyitásával lehet további frissítéseket igényelni.
Az Office 2016 és 2019 programcsomagok támogatása mindenképpen véget ér októberben (a Windows 11-et használóknál is).
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.