Fényképek helyett verset készít ez a kamera – videó
Első ránézésre letűnt korokat idéz ez a fényképezőgép, azonban a belsejében igencsak modern technológia rejlik, ugyanis egy valóságos kis költő lapul benne.
HVG
A mai világban, amikor az ember mindent megörökít, hiszen telefonja jóvoltából egy fényképezőgépet is tart magánál, felüdülést jelent egy valóban különös kamera, a Poetry Camera, azaz a versköltő fényképezőgép.
Az ötlet két amerikai fiatalemberé. Maga a masina elég ósdinak tűnik első pillanatban, és ugyan „kameráról” van szó, azonban nincs benne film, nincs digitális kijelzője, és semmilyen képet nem tárol. Viszont tud valami egészen mást: rövid, hangulatos, egyedi verset nyomtat egy hőpapírra arról, amit „lát” maga körül.
A Poetry Camerát egy olyan lencsével szerelték fel, amelyik megfigyeli a környezetét, és az Anthropic Claudia 4 mesterséges intelligenciának köszönhetően szavakká alakítja a jelenetet. A felhasználó gombnyomással döntheti el, hogy a gép milyen típusú verset nyomtasson: szabadverset, szonettet, haikut stb. Jelenleg a kamera bármilyen latin ábécét használó nyelven képes nyomtatni. Ahogy a versek a hőpapírra kerülnek, a kép már el is tűnt a gépből, nincsen tehát szükség semmilyen tárhelyre. Fontos tudni, hogy a kamera működéséhez wifi-kapcsolatra van szükség, bár az ötletgazdák már agyalnak az offline változaton.
poetry.camera
A Poetry Camerában egy Raspberry Pi Zero 2W rejtőzik. A szoftvere nyílt forráskódú, mivel az alkotói azt szeretnék, hogy bárki módosíthassa a promptokat, változtasson a MI viselkedésén, esetleg építse meg saját verselő kameráját.
A különleges fényképezőgépnek kétféle változata van. A komplett masina 700 dollárba (nagyjából 240 ezer forintnak megfelelő összegbe) kerül, és várhatóan szeptembertől érhető majd el. Létezik egy barkácsváltozat is azok számára, akik maguk kísérleteznének vele. Ehhez a GitHubon megtalálhatók a szükséges információk.
Poetry Camera is a camera that makes poems, created with Claude. This project is a labor of love by a self-funded team, assembled by hand in New York. Poetry Camera is not fully photography, is not fully poetry, but a weird new third thing enabled by new technology.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.