szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Igaz, hogy az adatok mozgatásának a legegyszerűbb módja a pendrájv, azonban nagyon sok biztonsági kockázatot is...

Igaz, hogy az adatok mozgatásának a legegyszerűbb módja a pendrájv, azonban nagyon sok biztonsági kockázatot is jelent a használata. A könnyen illetéktelen kezekbe kerülő eszközről bárki megszerezheti bizalmas adatainkat. Az ilyen esetekre kínál profi megoldást a Kingston DataTraveler 6000, tartalmazva a szabadalmazott Secured by Spyrus technológiát alkalmazza, amely támogatja a 256 bites AES hardveralapú titkosítást az XTS blokkonkénti titkosítási mód használatával. Az elliptikus görbére épülő titkosítást az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal is ajánlja titkosítási algoritmusainak részeként.

Mit is jelent ez a gyakorlatban? Amikor a fizikai sérülések ellen vízálló titán bevonatú tokba szerelt  pendrájvot először kapcsoljuk egy számítógéphez, akkor mindössze egy pár megabájtos meghajtót látunk, ezen helyezkedik el a Windows és OS X alatt működő kezelő szoftver. Ennek segítségével tudunk egy olyan jelszót megadni, amellyel hozzáférhetünk a teljes tárolókapacitáshoz. Csak nagy biztonságú, számokat, valamint kis- és nagybetűket is tartalmazó jelszót lehet választani. Ezt érdemes jól megjegyezni, mert ha elfelejtjük és az emlékeztető kérdés sem segít, akkor nincs rá semmilyen mód, hogy elérjük az adatainkat.

A jelszó beállítása után, már ugyanúgy használhatjuk a DT6000-et, mint egy szokásos USB memóriát, mindössze mindig meg kell adni a jelszót, amikor bedugjuk a számítógépbe. Ha illetéktelenek próbálják kitalálni a helyes jelszót, akkor hét sikertelen próbálkozás után figyelmeztetést küld a kezelőprogram, hogy már csak három lehetőség maradt, majd a tízedik hibás jelszó után örökre hozzáférhetetlen lesz a tartalom, és csak formázás után tudjuk újra használni a pendrájvot.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!