szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

A HTC One sorozatának középső tagjáról elsőre azt gondolná az ember, hogy "na, itt csak arra figyeltek, hogy vékony...

A HTC One sorozatának középső tagjáról elsőre azt gondolná az ember, hogy "na, itt csak arra figyeltek, hogy vékony legyen". Aztán ahogy használni kezdjük, kiderül, hogy egy frászt. A készülő vékonysága és az ízlésesen lekerekített, mégis elegáns formavilág nem az egyetlen dolog, amiért érdemes elgondolkodni a HTC One S beszerzésén.

Jól összerakva
A HTC One S egy abszolút korrektül összerakott, rendkívül vékony (mindössze 7,8 mm vastag) készülék. A telefonon előről talán nem látszanak annyira a HTC megszokott stílusjegyei, a hátoldalról viszont mindenki megismerné a gyártót, felirat nélkül is. Itt a kamera lencséjét és a mellette elhelyezett kis LED vakut körbefogó ívelt műanyag borítást kell lepattintanunk ahhoz, hogy hozzáférjünk a SIM kártya helyéhez. Ha lenne, biztosan itt lenne a MicroSD csatlakozó is, de az most kimaradt, a készülék memóriája nem bővíthető.
Jobb oldalra került a hangerőszabályzó, balra a MicroUSB csatlakozó (ezúttal fedél nélkül), alul csak a mikrofon furatát találjuk, felül pedig a ki- és bekapcsoló gomb, illetve a fülescsatlakozó kapott helyet.

Az előlap nagyobb részét egy 4,3"-os Super AMOLED érintőképernyő uralja, amely 960x540 pixeles (256 ppi) felbontással dicsekedhet. Fölötte egy HTC felirat társaságában ücsörög az előlapi kamera, illetve itt látható a hangszóró "rácsozata" is. Utóbbi érdekessége, hogy ez alá került egy apró LED is, amely az éppen aktuális eseményekről tudósít minket.
Alul három érintős gombot találunk, már az Android 4-hez igazítva, vagyis van egy vissza, egy Home és egy alkalmazásváltó gomb.

A készülék ízléses külseje hasonlóan impozáns belsőt takar: kétmagos, 1,5 Ghz-es processzor, Adreno 225 grafikus vezérlő, 1 GB RAM. Ehhez társulnak a szokásos dolgok: wifi 802.11n, Bluetooth 4.0, DLNA, GPS. És persze mivel HTC, van Beast Audio is. Az egyetlen igazi korlát a 16 GB-os háttértár, amelyet ráadásul nem is használhatunk ki teljesen, hiszen a rendszer is lefoglal ebből valamennyit. Ez, a Micro SD bővítési lehetőség hiányával együtt azért manapság már nem számít túl nagynak, hiszen akadnak manapság már több száz MB méretű játékok is.

Szoftver és multimédia
A készülék az Android 4.0-ás verziójával érkezik, amely kiválóan fut a fentebb bemutatott hardveren. Sőt, több mint kiváló: akadásoktól mentes, mindenre azonnal reagál.
A felület természetesen a HTC Sense UI aktuális változata, amelyet lehet szeretni, utálni, az viszont kétségtelen, hogy ízléses. Témázható is, így szépen az elképzeléseinknek megfelelőre formázhatjuk. A widgeteket a HTC természetesen szintén átalakította a saját arculatának megfelelőre.

Előre telepített szoftverből is van tengernyi: FM rádió (RDS), zenelejátszó, videolejátszó, Feljegyzések (hangos, rajzos, szöveges jegyzeteléshez), Film szerkesztő, Friend Stream, hírolvasó, időjárás előrejelző, Polaris Office irodai csomag, navigációs alkalmazás, Wi-fi Hotspot, SoundHound zenefelismerő, de még zseblámpa alkalmazás is.

Nem soroltunk fel mindent, mert ami még ennek ellenére is hiányzik, az úgyis beszerezhető a Google Play áruházból. Minden alkalmazás flottul működik, a gyári böngésző is tökéletesen teszi a dolgát, szóval nem nagyon találunk fogást a készüléken. Ebből a szempontból nagyon jól vizsgázott!

A beépített, 8 megapixeles kamera villámgyors, folyamatos autofókuszra képes és akár videofelvétel közben is fotózhatunk vele. A szoftverben rengeteg beállítási lehetőségünk van, választhatunk különleges effekteket, van arcfelismerés, geotagging, időzítési lehetőség stb. Még a képarányt is tetszés szerint állíthatjuk. Mobil viszonylatban ennek ellenére inkább csak átlagos képeket és videót készít, de a jobbak közül való.

Mindent egybevetve a HTC One S egyike a legjobban használható androidos készülékeknek azok közül, amelyekkel mostanság összefutottunk, viszont az akkut sajnos itt is "alulméretezték", ahogy általában szokták, vagyis ha tényleg kihasználjuk az okostelefon képességeit, akkor bizony a nap végén elő kell vennünk a töltőt (és itt még csak cserélni sem tudunk aksit).
A kijelző képe kifejezetten szép, napfényben is remekül látható, a fényképezőgép pedig olyan, amilyen. Nem fog helyettesíteni egy normál kamerát.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!