szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Az Illinois Egyetem egyik kutatója egy szuperszámítógéppel elemezte visszamenőleg a híreket, és az így kapott adatok...

Az Illinois Egyetem egyik kutatója egy szuperszámítógéppel elemezte visszamenőleg a híreket, és az így kapott adatok beigazolták, hol törtek ki konfliktusok a világban. A kutató a First Monday című folyóiratban publikálta eredményeit, melyeket a BBC cikke idéz

A tanulmányhoz számos, szabadon hozzáférhető forrásból használtak információkat, szerepel köztük az amerikai kormány által üzemeltetett Open Source Centre, illetve a BBC Monitoring is. Elemezték a hírügynökségek által közölt online elérhető szövegeket is, valamint a New York Times archívumát, 1945-ig visszamenőleg. Összesen több mint százmillió cikket vizsgáltak meg. (A cikk a hirdetés után folytatódik.)

Az adatokat az SGI Altix szuperkomputer, azaz a Nautilus dolgozta fel a Tennessee Egyetemen. A gép feldolgozási teljesítménye 8,2 teraflop, ami azt jelenti, hogy egybillió lebegőpontos műveletet képes elvégezni másodpercenként. Arról, hogy milyen adatokat generált a közelmúlt forró politikai helyzeteivel kapcsolatban a szuperszámítógép, illetve miként lehet majd „politikai jóslásokra” is befogni, a hvg.hu cikkében olvashatnak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!