Izrael szerint támadás ért egy kórházat és egy idősotthont, közben csapás mértek egy iráni reaktorra
Folytatódnak a harcok a két ország között.
Folytatódnak a harcok a két ország között.
Az előrejelzések szerint Erick tovább erősödhet.
Bakuban várják, hogy visszatérhessenek Magyarországra.
Egy rutinellenőrzésnél derült fény a fertőzésre.
Az orosz elnök egyúttal kétségbe vonta az ukrán vezető legitimitását.
Az amerikai elnök egyelőre nem hozott végleges döntést országa szerepvállalásáról az izraeli-iráni konfliktusban.
Először szólalt meg a légitársaság vezetője a repülőgép-katasztrófa óta.
A török elnök Benjamin Netanjahut tartja a régió biztonságát fenyegető legnagyobb veszélynek.
Az előzetes koalíciós tárgyalások alapján a magyar párt nem kapna érdemi politikai befolyást biztosító tárcákat.
Az Egyesült Államokkal kötött védelmi ipari befektetéssel együtt érkezik a NATO lőszeripari kiválósági központi cím Romániába. Nagy kaliberű tüzérségi és harckocsilőszereket fognak gyártani.
Építő és aknamentesítő egységek érkeznek az ukránoktól visszavett kurszki régió helyreállítási munkáiban segíteni.
A brit lap szerkesztőségi vezércikke szerint az Irán elleni hadművelet súlyos viszályba fordulhat át, tesz a jogi normákra, és lehet, hogy végleg meghiúsítja a diplomáciai erőfeszítéseket a teheráni atomprogram ügyében.
Irán stratégiai gyengeségét tartja az izraeli támadás fő mozgatórugójának Robert Chatterjee Közel-Kelet-szakértő, az arab és a muszlim térséggel foglalkozó, Berlinben megjelenő Zenith negyedéves szakfolyóirat főszerkesztő-helyettese.
Katonai diadal kapujában áll Izrael, ám az Irán ellen indított támadása csak akkor lehet tartós siker, ha a teheráni teokratikus rezsim összeomlik, vagy sikerül megsemmisíteni a perzsa állam atomkapacitását. Utóbbi csak Amerika hadba lépésével lehetséges, annak következményei azonban beláthatatlanok.
Trump a G7-csúcsról hazatérve arról beszélt, hogy célja nem az átmeneti tűzszünet, hanem „egy végleges, valódi befejezés”.
Létezik-e még az amerikai elrettentő erő a világban? Mit lép Donald Trump a közel-keleti háborúban. Kié lehet a hatalom Iránban az ajatollahok után? Jogi és morális dilemmák Irán megtámadása ügyében: mi van, ha Kína is azzal az indokkal támadná meg Tajvant, hogy az veszélyt jelent rá. Az EU-nak most már tényleg távoznia kell az orosz energiapiacról, azaz felhagynia Putyin háborújának támogatásával. Témák és vélemények a világlapokból.
Teherán térségében is csapásokat hajtottak végre, a műveletben pedig több mint 50 gép vett részt.
Az oroszok most már kevés célpontot jelölnek ki, de azokra tömegesen küldenek drónokat és rakétákat. Nagyot nőtt a civil áldozatok száma, a Kreml az ukránok morálját akarja megtörni a támadásokkal, na meg a légvédelmi rakétáik számát lenullázni.
Abdulrahim Muszávi felszólította Tel-Aviv és Haifa lakóit, hogy hagyják el a térséget az „életük megóvása végett”.
Az IDF ezen felül legfeljebb plusz egy héttel számol. Eközben a légicsapások mellett Izrael-barát hackerek Irán bankrendszerének jelentős részét is megbénították.