Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egész Nagy-Britanniában London a leginkább költséghatékony hely a diákok számára - derül ki a brit diákközpontokat a megélhetési költségek alapján rangsorba állító tanulmányból.
Noha drága dolog diáknak lenni a brit fővárosban, a magas költségeket a több és jobban fizetett részmunkaidő-lehetőség kompenzálja - derül ki a Royal Bank of Scotland diák-megélhetési indexet vizsgáló tanulmányából.
Egy átlagos londoni diák 243 fontot költ lakhatásra és megélhetésre hetenként, de részmunkával heti 150 fontot keres. St. Andrewsban, ahol a lakbér a legolcsóbb, egy átlagos diák heti 190 fontot költ hetente, viszont csak 63 fontot tud munkával előteremteni.
A diákok költségeit és jövedelmét 24 brit egyetemi központban vizsgálták. Az adatok szerint az elkövetkező egy évben a diákok 9 milliárd fontot költenek magukra. Ebből 722 millió fontot kiruccanásokra, bulizásra fordítanak, és csupán 342 millió fontot könyvekre.
A megkérdezett diákok közül minden második dolgozni fog - többségük a vendéglátóiparban - és összesen 1,7 milliárd fontot keresnek. A legszorgalmasabb diákok Belfastban és Glasgowban tanulnak, ahol 68 valamint 58 százalékuknak határozott időre szóló munkaszerződésük van.
A diákok szervezetének vezetői szerint amellett, hogy sok diák dolgozik részmunkaidőben, jó néhányuk csak banki kölcsönnel tudja biztosítani megélhetésének költségeit. Mire befejezik tanulmányaikat, kisebb-nagyobb mértékben minden végzős eladósodik.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.