„Meg is nyugtat, vagy éppen felébreszt, jól kezdődik vele a nap” – így jógáznak Indiában és Magyarországon
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
Japán nem mondott le arról az igényéről, hogy az ENSZ Biztonsági Tanácsának (BT) állandó tagja legyen, de nem fogja sürgetni a szavazást a világszervezetben a Brazíliával, Németországgal és Indiával közösen benyújtott indítványáról.
A Szankei Simbun című japán lap vasárnap azt írta, hogy Japán egyelőre feladja a biztonsági tanácsi tagságra vonatkozó igényét, mert belátta: nem tud elegendő nemzetközi támogatást szerezni ehhez a törekvéséhez.
"Japán nem mondott le erről az igényéről, és folytatja az együttműködést a G4-országokkal és az Afrikai Unióval, hogy nemzetközi megértést és támogatást találjon" – közölte hétfőn a tokiói külügyminisztérium egyik, nevének elhallgatását kérő illetékese. Japán mindazonáltal nem fogja sürgetni a korai szavazást az ENSZ-ben, mivel "több információra és elemzésre van szüksége egy realista stratégia kidolgozásához".
Japán, Brazília, Németország és India – az úgynevezett "négyek csoportja" (G4) – közösen indítványozta, hogy bővítsék 25 tagúra a jelenleg 15 tagállamot tömörítő BT-t, s az állandó tagok számát emeljék ötről tizenegyre. A csoport javaslata szerint a hat új állandó tag – a jelenlegi öttől eltérően – nem kapna vétójogot. A négy ország önmagát javasolta a BT új tagjai közé, plusz még két, később kiválasztandó afrikai országot.
A BT-nek jelenleg tíz választott tagja van, ezek megbízatása két évre szól. A testület öt állandó tagja, az Egyesült Államok, Franciaország, Nagy-Britannia, Kína és Oroszország vétójoggal rendelkezik. Az ENSZ e fő döntéshozó szervének megreformálását nemcsak a négyek csoportja kezdeményezte; többek között az Afrikai Unió is előterjesztett egy – a négyekétől eltérő – javaslatot.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.