Pontrendszerrel korlátoznák a zsidók bevándorlását Németországba

Pontrendszerrel kívánja a német kormány irányítottabbá tenni, korlátozni a zsidók bevándorlását a volt Szovjetunió területéről; az intézkedés nem terjedne ki a nácizmus üldözötteire - írja a Der Spiegel.

  • MTI MTI
Pontrendszerrel korlátoznák a zsidók bevándorlását Németországba

A hamburgi hetilap legújabb számában megjelent hír szerint maximum 105 pontot lehetne elérni, s legkevesebb 50 pontot kellene "összegyűjteni" a bejutáshoz. A pontrendszerrel az illető beilleszkedési esélyeit mérnék fel. A 45 éven felüli kérelmezők a "kor" kategóriában nem kapnának pontot, a fiatalabbak kortól függően akár 15 pontot is szerezhetnének. A felsőfokú végzettség 20 pontot érne, a szakmai tapasztalat, vagy álláslehetőség zsidó szervezetekben 10-10 pontot. Állásajánlatot, vagy németországi rokonságot 5-5 ponttal honorálnának. Különösen nagy érték a német nyelvtudás: akár 25 ponttal is jutalmaznák a magas fokú ismereteket.

A pontok alapján történő kiválasztás rendszerét egy évig csak kísérleti jelleggel gyakorolnák. A Der Spiegel beszámolója nem szól arról, hogy a rendszert, akárcsak próbaidőre, mikor vezetnék be. A hamburgi hírmagazin szerint a tartományi belügyminiszterek, a zsidó csúcsszervezetek, illetve a zsidó közösségek a lépéssel a túlterheltségre reagálnának.

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.