szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A rendőrség őrizetbe vette Joey Bartont, a Manchester City angol válogatott labdarúgóját, akinek az ügyében azóta nyomoznak, hogy csapattársa, Ousmane Dabo feljelentést tett ellene.

URLguru

További hasznos weblapokat szeretne a témában? Esetleg Ön osztana meg másokkal érdekes linkeket? Kattintson az URLguru.hu oldalra!

A francia játékos azért fordult a hatósághoz, mert Barton május elején, az egyik edzésen megtámadta: összeverekedtek, majd a középpályás hátulról belekapott a szemébe, orrába és szájába, aminek következtében kórházi kezelésre szorult. A manchesteri rendőrség szóvivője azt mondta: a 24 éves, őrizetbe vett férfit óvadék ellenében szabadlábra helyezték, a vele kapcsolatos vizsgálat várhatóan július közepén zárul le.

Az incidens után Bartont a klub eltiltotta, így a szezon utolsó mérkőzésein már nem léphetett pályára és azóta azt is bejelentették, hogy nyolcmillió euróért eladó.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Világ

Manchester City: vizsgálat a karácsonyi botrány miatt

Botrányos eseményeket hozott a Manchester City labdarúgócsapatának vasárnapi karácsonyi ünnepsége, ezért a klub belső vizsgálatot indított a társa szeméhez égő szivart tuszkoló Joey Barton, s a szenvedő alany, James Tandy ellen.

Világ

Jordan megvenné a Manchester City-t?

Bryan Richardson, a Coventry egykori elnöke és a Formula-1-ből ismert Eddie Jordan állítólag azt tervezi, hogy százmillió fontért felvásárolja a Manchester Cityt.

MTI Gazdaság

Romlott a Manchester United üzleti eredménye

Az egykor a londoni tőzsdén is jegyzett Manchester United labdarúgó klub - az egyik leggazdagabbnak mondott futballvállalkozás - közölte, minthogy az elmúlt pénzügyi évben a televíziós közvetítési jogok nem hoztak eleget, emiatt adózott eredménye előzetes számításai szerint mintegy ötödével romlott.