szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az amerikai elnök és a washingtoni kongresszus népszerűsége minden korábbinál mélyebbre süllyedt: az Ipsos pénteki adatai szerint előbbi tevékenységét a népesség 30, utóbbi működését 22 százaléka helyesli.

© AP
A kiábrándultság elsősorban az egyre romló gazdasági kilátásokat tükrözi. Az elbocsátások, a pénzügyi piacok visszaesései és az ingatlanok elvesztése tovább erősítette a recesszió miatti aggodalmakat. Az elnök és a kongresszus népszerűségvesztésében nyilván szerepe van az előválasztási kampánynak is: az elnökjelölt-aspiránsok a Bush-kormányt hol nyíltan, hol burkoltan bírálva hetek óta azt harsogják, mit változtatnának a washingtoni politikán. Még vezető republikánus politikusok sem igazán törődnek Bush védelmével, bár a demokratákhoz képest visszafogottabban támadják, mivel az elnök a kormánypárton belül még jelentős támogatottságot élvez.

Bush népszerűségének legutóbbi negatív csúcspontját az Ipsos novemberben mérte, akkor 31 százalék támogatta az elnök tevékenységét. A kongresszus már tavaly októberben is a mostanihoz hasonló 22 százalékos mélypontja került. A közvélemény-kutató cég megjegyezte: a törvényhozás munkája az elnökénél általában gyengébb értékelést kap, mert az emberek szívesebben kritizálják a Capitolium egészét, miközben a saját pártjuk képviselőiről jó a véleményük.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!