Diplomáciai bonyodalom a dugódíj miatt

Több mint kétmillió fontnyi (közel 600 millió forint) dugódíjat mulasztott el befizetni az Egyesült Államok londoni nagykövetsége a brit fővárosban 2003 óta.

  • MTI MTI
Diplomáciai bonyodalom a dugódíj miatt

A brit külügyminiszter listát tett közzé a fizetési kötelezettséget elmulasztó londoni külképviseletekről. A listavezető Egyesült Államok több mint 23 ezer alkalommal mulasztotta el kifizetni a dugódíjat 2003 februárja és ez év májusa között.

Japán sem vette igazán komolyan a londoni belvárosban csúcsidőben érvényben levő díjfizetési kötelezettséget: az elmúlt években 1,3 millió fontos (386 millió forint) hátralékot halmozott fel.

„A dugódíj teljesen helyénvaló fizetési kötelezettség, amelynek megkerülése nemcsak udvariatlan a londoniakkal és az egész országgal szemben, hanem alá is ássa a brit közlekedéspolitika erőfeszítéseit” – mondta egy brit parlamenti képviselő.

Robert Tuttle amerikai nagykövet álláspontja szerint a dugódíj helyi adónak tekintendő, ezért a diplomaták mentesülnek annak megfizetése alól.

A nyolcfontos (közel 3 ezer forint) dugódíjat abból a célból vezették be 2003-ban London belvárosában, hogy csökkentsék a forgalmi dugókat, visszafogják az üvegházhatású gázok kibocsátását és a tömegközlekedés igénybe vételére ösztönözzék a városiakat.

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Minden idők legnagyobb ellenzéki erődemonstrációjára készül Magyar Péter, de kockázatos vállalás a Tisza-előválasztás

Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.