Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A milánói ügyészség 13 évi börtönbüntetés kiszabását kérte a Parmalat tejipari vállalat alapítójára, Calisto Tanzira. Eugenio Fusco ügyész hétfőn három és fél évtől hat évig terjedő elzárás kiszabását kérte a Parmalat más alkalmazottaira és banki tanácsadókra.
Tanzit mérleghamisítással, a könyvviteli ellenőrökkel való összejátszással, valamint a tőzsdefelügyelet félrevezetésével vádolják. Az alapítónak a cég 23 másik vezetőjével együtt pénzügyi csalás és bűnszövetkezés miatt kell felelnie a bíróságon. Az ügyész nem talált Tanzi esetében enyhítő körülményt.
A 14 milliárd eurós hiány leleplezésével kezdődő, mintegy 200 ezer befektetőt is tönkretevő Parmalat-botrány 2003 decemberében robbant ki. A vezetők pere 2005 szeptemberében kezdődött a milánói bíróság előtt, de a tárgyalás most jutott el első ízben addig, hogy az ügyész börtönbüntetést kér Tanzira.
A per másik ügyésze, Francesco Greco a Parmalat-csődöt "aljas maffiaügyletnek" nevezte, külön hangsúlyozva a hozzá segédkezet nyújtó bankok felelősségét. A vád képviselői, Tanzi ügyvédeivel egyetemben, a nyomozás során azzal vádolták a bankokat, hogy eladták a Parmalat részvényeit, hogy megmentsék saját befektetéseiket a cégen belül.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.