Erről állapodott meg vasárnap Berlinben hat uniós tagállam, Lengyelország, Franciaország, Olaszország, Nagy-Britannia, Spanyolország és a vendéglátó Németország belügyminisztere. Wolfgang Schauble német belügyminiszter bejelentette, hogy ennek érdekében közös levélben fordulnak az EU soros cseh elnökségéhez, továbbá az Európai Bizottsághoz.
A hat uniós tagállam az úgynevezett G6-csoporthoz tartozik, amely 2003-ban egy francia-német kezdeményezés alapján jött létre. Célja az, hogy az érintett országok képviselői a napi kérdések mellett az együttműködés súlypontjairól egyeztessenek.
A tanácskozást különös időszerűvé tette az elmúlt hét közepén a németországi Winnendenben elkövetett, összesen 16 halálos áldozattal járó ámokfutó merénylet. Mindennek kapcsán a miniszterek elsődlegesnek nevezték a fiatalkori erőszak okainak feltárását. Külön hangsúlyozták, hogy szükség van az internet kommunikációs szerepének megvizsgálására.
A találkozón részt vett Janet Napolitano új amerikai belbiztonsági miniszter is, akivel az európai résztvevők a terrorizmus, illetve a bűnözés elleni harc kérdéseiről, továbbá az adatvédelemről, valamin általánosságban a transzatlanti együttműködés belbiztonsági kérdéseiről egyeztettek.
Napolitano egyébként egy vasárnapi német lapnak nyilatkozva korainak nevezve a guantánamói foglyok befogadásával kapcsolatos európai vitákat. A miniszter azt hangoztatta: egyelőre nem született döntés arról, hogy az Egyesült Államok kéri Európát ottani foglyok befogadására. Az amerikai kormány csak arról döntött, hogy a tábort egy éven belül bezárják, s külön-külön értékelik az ott fogva tartottak ügyét. Ez csak az első lépés, s minden megfontolás ez után következik majd - fogalmazott a miniszter.
A fiatalkori bűnözésről tárgyalt több európai ország és az USA
Az Európai Uniónak a jövőben hatékonyabban kell felvennie a harcot a fiatalkori bűnözéssel.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Érvénytelen népszavazásra hivatkozik Orbán Viktor, amikor a Pride elutasítottságáról beszél
Még több százezer szavazatra lett volna szükség ahhoz, hogy érvényes legyen a 2022-es referendum, mégis ezt tekinti a kormány a népakarat megnyilvánulásának.
Az aszállyal a kormány se tud mit kezdeni: jelentősen drágult a HVG bevásárlókosara júniusban
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Annyira alacsony a Duna vízállása, hogy figyelmeztetést adott ki a rendőrség
Alkotmánybírósághoz fordul az Országos Bírói Tanács az igazságügyi törvények miatt
Tizenhárom év börtönre ítéltek Oroszországban egy volt védelmi miniszterhelyettest
Timur Ivanovot a bíróság különösen nagy értékű sikkasztásban, valamint bűnszövetkezetben elkövetett, ugyancsak különösen nagy értékű pénzmosásban találta bűnösnek.
Szeretettel Brüsszelből: több mint egy éve kormány nélkül Európa fővárosa
Szertefoszlik Orbán legyőzhetetlenségének mítosza
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
Timothy Garton Ash: Milosevics sorsa várhat jövőre Orbánra
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.
Várkonyi Andrea: A fanyalgóknak és a kötekedőknek azt kellene látniuk, hogy mi legalább segítünk
„Ne hagyja magát!” – Orbán Viktor támogatásáról biztosította a Csík Zenekar énekesnőjét
A Quimby azt kéri a Pride után, hogy minden szervező szóljon nekik, mielőtt rendezvényeken használnák a zenéiket
Megöltek egy nőt Bácsalmáson
A tettes a korábbi élettársa volt, aki a támadás folyamán életveszélyesen megsebesítette a közös gyereküket, majd magával is végzett.