Az SZDSZ frakcióvezetője elmondta: egyetértettek abban, hogy a szélsőjobb térnyerése többet árthat Magyarország nemzetközi tekintélyének, mint a világgazdasági válság. Megállapították, hogy a populista nacionalizmus évekre marginalizálhatja Magyarországot, és a belpolitikai károkon kívül nehezen és hosszan gyógyuló nemzetközi politikai sebeket okozhat az országnak.
Albright asszony kifejtette: aggodalommal szemléli azt, ahogy Magyarország, Csehország és a térség más országai ezekben a hónapokban feleslegesen játsszák el két évtized alatt felhalmozott nemzetközi tekintélyüket. Magyarország kapcsán a szélsőjobb utcai masírozásáról és politikai előretöréséről a sajtóban szereplő hírekre utalt, Csehországot illetően pedig arra, hogy képes volt romba dönteni EU-elnökségi pozícióját a belpolitikai viszálykodás miatt.
A volt külügyminiszter a demokrata párt háttérintézménye, a National Democratic Institute (NDI) elnökeként támogatást és együttműködést ígért abban, hogy nagyobb hangsúlyt fognak fektetni a demokrácia ügyében Magyarországra és Kelet-Közép-Európára.
Azon kérdés kapcsán, hogy Albright asszony mit javasolt a szélsőjobb előretörése ügyében, Kóka János elmondta: az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában a demokratikus intézményrendszer részei azok a szellemi műhelyek és nem kormányzati intézmények, amelyek segíthetnek a társadalmi feszültségek, a gazdasági válság és a szélsőjobb előretörése közötti összefüggések jobb megértésében.
"Itt csak a szellem ereje, a demokrácia erősítése és az ezzel kapcsolatos nemzetközi tapasztalatok elemzése vihet előre" - hangsúlyozta. Azt mondta: ahogy annak idején a demokráciát képes volt az Egyesült Államok exportálni, Kelet-Közép-Európa pedig importálni, most arra van szükség, hogy a térség, s benne Magyarország azokat a gyakorlatokat és intézményeket is átvegye, amelyek képesek segíteni abban, hogy a demokratikus erők meggátolhassák a szélsőjobb és a populista nacionalizmus előretörését.
Kóka János meghívta Magyarországra a volt külügyminisztert egy konzultációra, a kelet-közép-európai demokrácia állapotáról és a szélsőségek térnyeréséről való közös gondolkodásra.
Albright Kelet-Közép Európáról és a szélsőségekről
Madeleine Albright szerint a szélsőségek előretörése nagyobb veszély Kelet-Közép-Európa országai számára, mint a válság gazdasági hatása - mondta Kóka János, miután pénteken Washingtonban megbeszéléseket folytatott a volt amerikai külügyminiszterrel.

Trump 50 napot adott Putyinnak a tűzszünetre, különben jönnek a 100 százalékos másodlagos vámok
Megtaláltuk Lázár János közel 200 milliós, eddig homályos extrabevételének forrását
Lázár szerint korrupt és hazug az Index
Publicus: Szoros a verseny a Fidesz, a DK és a Tisza között az első egyéni választókerületi kutatásban
Indiana Jones forog a sírjában, és ezt épp Guy Ritchie érte el
Bejelentették: határozott időre fog szólni a kormány 3 százalékos lakáshitele
Az még nem dőlt el, meddig lesz elérhető.
Németek és papírnémetek harca: a betiltás küszöbén Orbán Viktor szövetségese
Meghalt Schmuck Andor
A Tisztelet Társasága alapítója hosszú betegség után halt meg, 54 éves volt.
75 napos csúszás is jöhet egy adásvételben – megjelent az önazonossági törvény részletszabályozása
Maja T. úgy döntött, hogy abbahagyja az éhségsztrájkot
14 kilót fogyott a német aktivista.
Már nem pusztán elméleti kérdés, hogy eleshet-e Ukrajna
Ukrajna-szakértő: Egy kamu Facebook-profiltól indultak a hírek Sebestyén József halálának körülményeiről
Fedinec Csilla szerint enyhíthető lett volna a feszültség a kárpátaljai magyar férfi halála ügyében, ha értelmes párbeszéd indul Ukrajnával.