Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Nyugodtan kezdődött a hétfői nap a közép-amerikai Honduras fővárosában az elnök leváltása miatt elrendelt éjszakai kijárási tilalom végeztével, amely reggel hat óráig tartott.
A tüntetők egy kis csoportja a tilalommal szembeszállva az éjszakát az elnöki rezidencia körül rögtönözve felépített barikádoknál töltötte. Erőszakos eltávolításukra a katonaság nem tett kísérletet. Egy-két lövés eldördült ugyan az épület felől, de senki sem sérült meg - mondta az egyik aktivista.
A személy- és közúti forgalom normálisan indult reggel Tegucigalpában. A Manuel Zelaya elnök puccsszerű elűzése ellen fellépő társadalmi szervezetek országos sztrájkot hirdettek meg hétfőre, a parlament által ideiglenesen államfői tisztséggel megbízott Roberto Micheletti házelnök viszont a munka felvételére szólította fel a lakosságot egy rádióbeszédében.
A megválasztott elnök mellett kitartó televíziók és rádióadók továbbra is hallgattak, beleértve a CNN amerikai hírtelevíziót, amely kétségbe vonta a Zelaya önkéntes lemondásáról kiadott hivatalos hír igazságtartalmát. Zelaya már a száműzetésben leszögezte, hogy soha sem mond le, és a leváltására nincs törvényes lehetőség. "Hondurasban az egyetlen legitim elnök az, akit a nép megválasztott" - jelentette ki, és tagadta, hogy megsértette volna a törvényeket és az alkotmányt.
Zelaya Managuába indulása előtt, még a Costa Rica-i fővárosban tartott sajtótájékoztatóján leszögezte azt is, hogy nem folyamodik erőszakhoz vagy külföldi katonák segítségéhez a hazatérésben. "A béke embere vagyok. Nem hiszek az erőszakban. Az emberiséget az észnek és a hitnek kell mozgatnia. A párbeszédért és az összefogásért küzdök. Nem használok fegyvert" - mondta a száműzetésbe kényszerített Zelaya .
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.