"Ha a cionista rezsim megtámadná Iránt, rakétáinkkal bizonyosan csapást mérnénk nukleáris létesítményeire" - mondta Mohammed Ali Dzsafari tábornok, a Forradalmi Gárda (pazdarán) parancsnoka szombaton, az arab nyelvű iráni al-Alam televíziónak nyilatkozva.
Irán azt állítja, hogy a mintegy 2000 kilométeres hatótávolságú, Sahab-3 típusú rakétáival Izrael egész területét el tudja érni. Számos megfigyelő azonban kétségét hangoztatja, hogy ezekkel az észak-koreai mintára készült rakétákkal Irán képes lenne pontos csapásokat mérni.
Izrael a saját léte elleni fenyegetésként értékeli a teheráni atomprogramot. Az izraeli lakosság kétharmada helyeselné az iráni atomlétesítmények elleni megelőző csapást. Az izraeli kormány többször jelezte, hogy "minden opciót" fenntart magának, beleértve erő alkalmazását is, hogy megakadályozza az iráni atombomba kifejlesztését. 1981-ben Izrael hasonló megfontolásból egy látványos támadással lerombolta a francia segítséggel épült Ozirak atomerőművet Irakban.
Dzsafari egyúttal cáfolta azt a sajtójelentést, amely szerint Irán hat hónapon belül képes lenne atombombát előállítani. A Stern című német folyóirat július közepén azt írta, hogy a német hírszerzés (BND) információi szerint Irán fél éven belül képes lesz atombombát gyártani és föld alatti atomrobbantást végrehajtani.
"A német jelentés teljesen alaptalan" - hangsúlyozta az iráni tábornok. "Irán nem tervez semmilyen hasonló kísérletet. Az ilyen gyanúsításokkal és pszichológiai propagandával csupán az iráni technológiai haladást próbálják akadályozni" - tette hozzá.
A bécsi székhelyű Nemzetközi Atomenergia-ügynökség diplomatái is kétségüknek adtak hangot azzal kapcsolatban, hogy Irán ilyen rövid időn belül atombombát tudna gyártani.
A Forradalmi Gárda megtorlást ígér Izraelnek
Atomlétesítményei elleni rakétacsapással fenyegette meg a zsidó államot, megtorlásul egy esetleges izraeli támadásra az iráni Forradalmi Gárda parancsnoka.

„Már a levelibékára is leszavaznának az emberek, ha az kellene a Fidesz leváltásához” – ilyen volt Magyar Péter országjárásának első napja
Rekordméretűre duzzasztaná Brüsszel az uniós költségvetést, de jogállamiság nélkül nem adna EU-pénzt – bemutatták a hétéves tervet
Példátlan döntésre készülhet Trump: elmozdítaná a Fed elnökét
Zelenszkij személyes felügyelete alatt vizsgálják ki az ukránok Sebestyén József halálának körülményeit
Önazonossági törvény: megvan az első település, amely rendeletet hozott
Videón a hatalmas tűz, lángba borult a Tomorrowland fesztivál nagyszínpada
Karácsony Gergely: Nemsokára Anonymus Antal is jelentkezik majd egy összevágott hangfelvétellel
Végleg hazarendelték a budapesti lengyel nagykövetet
Pottyondy Edina: Hszi Csin-ping börtönbe veti az oligarcháit, Putyin kihajítja őket egy ablakon, Magyarországon meg elkezdték fapadosra kényszeríteni őket
Papp Réka Kinga: Orbán mérhetetlenül gyáva
Exkluzív Reuters-jelentés: Putyint nem érdekli Trump, újabb részeket akar kihasítani Ukrajnából
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.